جمعه 9 اسفند 1398   00:25:08
14:321398/9/25
همزمان با هفته پژوهش، مناطق نفتخیز جنوب ۲ قرارداد پژوهشی امضا کرد

آیین امضای ۲ قرارداد پژوهشی در زمینه زمین شناسی و رسوب زدایی از تجهیزات نفت و گاز میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر برگزار شد.


به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به اهواز، صبح امروز (دوشنبه ۲۵ مهر ماه ) و همزمان با چهارمین روز از یازدهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت اهواز، ۲  قرارداد پژوهشی در حوزه بالا دستی و پایین دستی صنعت نفت میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دانشگاه های شهید چمران اهواز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر امضا شد.

قرارداد نخست  در حوزه بالادستی (تحت الارضی) بوده و با عنوان "بررسی خواص فیزیکی- ژئوشیمیایی میان بارهای سیالات هیدروکربوری از ناحیه فروافتادن دزفول،  با استفاده از تکنیک های پیشرفته" میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دانشگاه شهید چمران اهواز امضا شد.

قرارداد دوم نیز در حوزه پایین دستی (سطح الارضی) و با عنوان "بررسی مکانیزم تشکیل رسوب در پیش گرمکن های آب و نفت و ارائه راهکار علمی جهت جلوگیری از نشکیل رسوب و روش رسوب زدایی احتمالی" میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر منعقد شد.

مدت زمان هر دو قرارداد ۱۸ ماه بوده که از زمان ابلاغ پروژه از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آغاز می شود.

به گفته شاهین کرد؛ رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، امضای این 2 قرارداد با هدف حمایت از مراکز علمی استان و الگوسازی در میان سایر مراکز فناوری و در راستای رفع چالش های موجود در واحدهای عملیاتی این شرکت انجام شده است.

4/23869

 
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید