دوشنبه 7 مهر 1399   10:19:10
11:451398/10/18
همایش علمی كاربرد ژئومكانيک در اكتشاف و حفاری برگزار شد

همایش علمی پژوهشی با عنوان طرح کلان کاربرد ژئومکانیک در اکتشاف منابع هیدروکربنی و فناوری‌های نوین حفاری در راستای همکاری‌های مشترک میان صنعت و دانشگاه در شرکت ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این همایش به پیشنهاد دانشگاه صنعتي شاهرود با هماهنگي حوزه معاونت مديرعامل در امور فني و مهندسي از سوی مديريت پژوهش، فناوري و مهندسي ساخت در ساختمان مرکزی شرکت ملی حفاری ایران برگزار شد و در آن طرح هاي كلان مطرح شده در حوزه ژئومكانيك و علوم مرتبط با حفاري مورد بررسی تخصصی قرار گرفت.

در اين نشست كه جمعي از متخصصان و كارشناسان مديريت هاي فني و عملياتي شركت ملی حفاری حضور داشتند، رمضان زاده؛ مجري طرح كلان كاربرد ژئومكانيک نفت و عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي شاهرود، ضمن معرفي اجمالي فعاليت هاي اين دانشگاه در حوزه علوم ژئومكانيک نفت، به تشريح مجموعه اقدامات انجام شده در خصوص اين طرح و برنامه هاي آتي آن پرداخت.

وی گفت: اين طرح با دوره اجرايي 10 ساله از سال 1396 با امضاي قرارداد میان شركت ملي نفت ايران و مديريت اكتشاف آغاز شد و در اين ارتباط جهت توسعه ابزارهاي فناورانه در طول اجراي طرح نياز به مشاركت مراكز علمي و صنعتي مرتبط در اين حوزه است.

در این همایش ضمن بررسي زمينه هاي مختلف همكاري در جهت پيشبرد طرح، كارشناسان حاضر به بحث و تبادل نظر در خصوص جزیيات و نحوه اجراي اين طرح پرداختند.

23489/4
 

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
حفاری، همایش علمی، ژئومكانيک
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
بهبود عملکرد حفاری در شرکت نفت فلات قاره ایران
تحقق بیش از ۶ هزار متر حفاری جهت‌دار در ۴ ماه نخست امسال
ثبت حدنصاب جدید زمان حفاری چاه در مناطق نفت‌خیز جنوب
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید