دوشنبه 28 بهمن 1398   19:15:30
17:401398/10/21
مشعل‎های میدان مشترک آذر روشن شد

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر با اشاره به پیش راه اندازی تأسیسات واحد فراورش مرکزی (CPF) میدان نفتی آذر، از راه اندازی مشعل های این میدان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ کیوان یاراحمدی با بیان اینکه پیش راه اندازی تأسیسات واحد فرآورش مرکزی (CPF) میدان نفتی آذر، به موازات تکمیل فعالیت های اجرایی باقیمانده در دست اقدام است، گفت: فلرهای HP و LP واحد CPF میدان نفتی آذر پس از تکمیل فعالیت های اجرایی،‌ روز گذشته روشن و راه اندازی شد.

وی اظهار کرد: فلر LP با ۳۷ متر ارتفاع، دارای رایزر ۱۶ اینچ گاز و رایزر ۲۸ اینچ هوا و فلر 72 متری HP، دارای رایزر گاز ۲۸ اینچ و رایزر هوای ۴۲ اینچ است.

مجری طرح توسعه میدان آذر همچنین از پیش راه اندازی بخش های مختلف تأسیسات یوتیلیتی و نفتی واحد CPF میدان نفتی آذر تاکنون خبر داد و گفت: راه‌اندازی این تأسیسات نیز به طور همزمان در حال انجام است و راه‌اندازی فلرهای HP و LP از جمله فعالیت‌های به انجام رسیده‌ی اخیر در این چارچوب است.

به گفته یاراحمدی، راه اندازی مشعل های فلرهای HP و LP واحد CPF میدان نفتی آذر، در تمامی بخش های مکانیکال، پایپینگ و برق و ابزار دقیق و پس از انجام تست های پیش راه اندازی و با در نظر گرفتن مؤلفه های ایمنی پایلوت فلرها، روز گذشته (۲۰ دی ماه) روشن و راه اندازی شد.

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر تاکید کرد: تحقق تولید نهایی از این میدان مشترک به میزان روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام برای اواخر اسفندماه سال جاری هدف‌گذاری و برنامه ریزی شده است.

بنابراین گزارش، میدان نفتی آذر از میادین نفتی مشترک با کشورعراق است که در جنوب غربی استان ایلام واقع شده است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام از این میدان در دستور کار قرار دارد.

24005/4

منبع: روابط عمومی شرکت متن


کلمات کليدي
فلر، متن، میدان آذر
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بخش زودهنگام طرح ملی گوره-جاسک سال آینده راه‎اندازی می شود
بزرگترین تاسیسات جمع‌آوری گازهای همراه نفت به‌زودی افتتاح می‌شود/ عملکرد درخشان در پارس جنوبی/ خرید تضمینی برای حمایت از سازنده داخلی
غرب کارون، نقطه قوت کارنامه وزارت نفت است
  • 1398/9/25 دوشنبه غرب کارون، نقطه قوت کارنامه وزارت نفت است
    مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به افزایش ۵ برابری ظرفیت تولید نفت میادین مشترک غرب کارون طی ۶ سال اخیر، گفت: شتاب در توسعه غرب کارون، نقطه قوت عملکرد وزارت نفت در دولت تدبیر و امید است.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید