دوشنبه 18 فروردين 1399   20:58:31
09:521398/11/29
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران خبر داد:واگذاری سومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی تا اواسط سال آینده/ آمادگی ملی حفاری، برای مشارکت همه جانبه در طرح نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن نفتی

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از واگذاری سومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی تا اواسط سال آینده خبر داد و گفت: ساخت این دکل ها با اتکا به دانش متخصصان داخلی محقق شده است.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید عبدالله موسوی صبح امروز (۲۹ بهمن ماه) در آیین افتتاح و راه اندازی دستگاه حفاری ۷۲ فتح که در محل سایت بازسازی شماره یک شرکت ملی حفاری ایران و با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، استاندار خوزستان و شماری از مدیران ارشد صنعت نفت و جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: قرارداد بومی سازی سه دستگاه حفاری در سال ۱۳۹۴ میان شرکت ملی حفاری و جهاد دانشگاهی امضا شد که نخستین دکل داخلی ساز( ۷۱ فتح)، شهریورماه ۱۳۹۷ تحویل شد. وی افزود: این دکل تاکنون ۱۵ حلقه چاه به متراژ ۵۱ هزار متر حفاری کرده است.

موسوی با بیان اینکه دکل ۷۲ فتح، دومین دکل ساخت داخل است که از سوی جهاد دانشگاهی تحویل شده است، اظهار کرد: ۴۵ درصد ساخت این دکل به طور کامل ایرانی سازی شده است که امیدواریم با انتقال دانش فنی که طی این قرارداد انجام شده، باقی بخش های آن نیز داخلی سازی شود.

وی افزود: بر اساس برنامه، سومین دکل (۷۳فتح) نیز تا اواسط سال آینده از طرف جهاد دانشگاهی به شرکت ملی حفاری ایران تحویل می شود.

به گفته موسوی، این موفقیت در ساخت دکل، مرهون تاکیدات وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و تعامل و هم افزایی شرکت ملی حفاری ایران با سازندگان، تامین کنندگان، شرکت های دانش بنیان و مجامع علمی کشور است.

وی اظهار کرد: تحریم هم می تواند اسباب زحمت و هم رحمت باشد که باید زحمت آن را تحمل کنیم و از رحمت آن استفاده کنیم؛ هر چقدر که ما از صنعت ساخت داخل حمایت کنیم، استقلال و اقتدار خودمان را افزایش داده ایم.

موسوی از اعلام آمادگی کامل شرکت ملی حفاری ایران برای مشارکت در طرح نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن خبر داد و گفت: این پتاسیل هم از نظر وجود نیروهای متخصص و هم از نظر تامین دستگاه از سوی ملی حفاری برای مشارکت در تمام پروژه های خشکی و دریا، انعقاد قرارداد حفاری اکتشافی و حتی افزایش تولید در هر مقطع زمانی وجود دارد.

28714/1
کلمات کليدي
موسوی، دکل حفاری، جهاد دانشگاهی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
متراژ حفاری در اجرای ۲ پروژه به ۲۶ هزار و ۴۰۰ متر رسید
  • 1399/1/2 شنبه متراژ حفاری در اجرای ۲ پروژه به ۲۶ هزار و ۴۰۰ متر رسید
    مدیر پروژه‌های حفاری ۶ + ۸ حلقه چاه اکتشافی خشکی در شرکت ملی حفاری گفت: تجمیع متراژ حفاری چاه‌ها در اجرای دو پروژه به ۲۶ هزار و ۴۰۰ رسید که منطبق با برنامه تعریف‌شده از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است.
دکل‌های حفاری به‌طور مستمر پایش می‌شوند
تامین سوخت دستگاه‌های حفاری در مناطق عملیاتی بازنگری می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید