دوشنبه 5 آبان 1399   01:17:08
11:151399/7/27
راه‌اندازی توربوکمپرسور کارخانه تزریق گاز آغاجاری به همت متخصصان فلات قاره

واحد تعمیرات سکوی سروش منطقه بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران، توربوکمپرسور کارخانه تزریق گاز پارسی CS۷۰۰ نفت و گاز آغاجاری را تعمیر و راه‌اندازی کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با تلاش کارکنان واحد تعمیرات منطقه بهرگان، توربوکمپرسور زیمنس کارخانه تزریق گاز پارسی CS۷۰۰ نفت و گاز آغاجاری تعمیر و راه‌اندازی شد.

مسئول تعمیرات سکوی سروش در منطقه بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران در این باره توضیح داد: پس از اعمال تحریم‌ها با وجود صرف هزینه‌های زیاد، بعضی از شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه طراحی، ساخت و تعمیر توربوکمپرسورها نیز موفق به راه‌اندازی این توربوکمپرسور نشدند، اما با تلاش همکاران ما در واحد تعمیرات سکوی سروش طی ماه‌های گذشته، این توربوکمپرسور تعمیر و راه‌اندازی شد.

علی سرکهکی با اعلام اینکه شرکت نفت و گاز آغاجاری در سال ۸۹ این توربوکمپرسور را برای گسترش تزریق گاز از شرکت زیمنس خرید، افزود: هنگام راه‌اندازی این دستگاه‌ها زیمنس در دسترس نبود و قرارداد راه‌اندازی با یکی از شرکت‌های ایرانی که با زیمنس همکاری بیشتری داشت، امضا شد. اما شرکت طرف قرارداد هم تخصص لازم را نداشت و توربوکمپرسور پس از ۸۷۰ ساعت فعالیت از کار افتاد.

وی با اشاره به اینکه شرکت نفت و گاز آغاجاری برای راه‌اندازی مجدد این توربوکمپرسور از طریق برون‌سپاری اقدام کرد، ادامه داد: با توجه به اینکه مشابه این توربورکمپرسور در سکوی سروش وجود دارد، تعمیر آن به شرکت نفت فلات قاره ایران سپرده شد. همکاران ما در بخش تعمیرات سکوی سروش توانایی و تخصص لازم برای نگهداری و تعمیر این توربین‌ها را دارند و تاکنون تعمیر و نگهداری توربین‌های سکوی سروش به پیمانکاران خارجی و دیگر شرکت‌های داخلی واگذار نشده است.

2/23522

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
توربوکمپرسور، شرکت نفت فلات قاره ایران، سکوی سروش، تعمیرات
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
پیشرفت پروژه نوسازی سکوهای درود به ۸۰ درصد رسید
اجرای پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B خارک
استقرار سامانه مدیریت انرژی در منطقه سیری
  • 1399/7/28 دوشنبه استقرار سامانه مدیریت انرژی در منطقه سیری
    براساس الزام‌های قانونی در حوزه مهندسی و برنامه‌ریزی انرژی از جمله قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، استقرار سامانه مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 در سه بخش صنعت، ساختمان و حمل‌ونقل در پایلوت منطقه سیری شرکت نفت فلات قاره با موفقیت طراحی و پیاده‌سازی شد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید