جمعه 7 آذر 1399   19:57:02
10:441393/2/3
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت: نخستین موزه صنعت نفت ایران اوایل سال ٩٤ افتتاح می شود

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: نخستین موزه صنعت نفت ایران اوایل سال ٩٤ در مسجدسلیمان افتتاح می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اکبر نعمت الهی صبح روز سه شنبه (دوم اردیبهشت) در نشست با مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: با توجه به این که مسجدسلیمان زادگاه نفت ایران است، تلاش براین است که این موزه همزمان با پنجم خرداد سالروز فوران اولین چاه نفت در ایران و خاورمیانه در این شهر به بهره برداری برسد.
مجری طرح موزه های صنعت نفت اظهار کرد: برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه پارک موزه مسجدسلیمان قرار شد طرح قدیمی موزه بازنگری و مورد بررسی قرار گرفته و با ارائه یک طرح جامع اجرایی شود.
در این نشست حمید بورد اظهار کرد: پروژه تکمیل پارک موزه نفت مسجدسلیمان در ردیف پروژه های اولویت دار این شرکت قرار گرفته است.
وی افزود: تشریفات لازم برای تصویب بودجه مورد نیاز پروژه، مراحل اداری را طی می کند و انتظار می رود مراحل اجرایی پروژه به زودی آغاز شود.
در این جلسه که مسئولان روابط عمومی وزارت نفت و مناطق نفت خیز جنوب، کارشناسان طرح موزه های صنعت نفت و مهندسان مشاور حضور داشتند، مقرر شد در گام نخست ساختمان موزه نفت مسجدسلیمان که ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با نظر کارشناسان وزارت نفت و شرکت مشاور تکمیل شود.
شتاب بخشی در محوطه سازی پارک موزه مطابق با استانداردهای موزه ها و اماکن تاریخی و جمع آوری و ساماندهی تجهیزات قدیمی مربوط به یکصد سال فعالیت صنعت نفت ایران از دیگر تصمیمات این نشست بود.
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و مجری طرح موزه های صنعت نفت کشور در ادامه از مناطق اداری و مسکونی قدیمی صنعت نفت و همچنین تاسیسات شرکت هواپیمایی نفت و هواپیماهای قدیمی این شرکت در اهواز بازدید کرد.

شماره خبر:3/16270

منبع: روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب


کلمات کليدي
موزه صنعت نفت ، اکبر نعمت الهی، مناطق نفت خیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
اهدای اسناد تاریخی کارکنان نفت جنوب به موزه صنعت نفت
کشف ژنراتور قدیمی در میدان نفت‌شهر
  • 1399/6/28 جمعه کشف ژنراتور قدیمی در میدان نفت‌شهر
    یک دستگاه ژنراتور با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت‌شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد.
طراحی موزه صنعت نفت در اهواز اجرایی می‎شود
  • 1397/11/27 شنبه طراحی موزه صنعت نفت در اهواز اجرایی می‎شود
    طراحی موزه بزرگ صنعت نفت اهواز به منظور نمایش اسناد، تصاویر و راه‌اندازی کتابخانه تخصصی صنعت نفت در حال اجراست و به این منظور مراحل ثبت ملی مهمانسرای خرمکوشک، هنرستان و آموزشگاه فنی‎وحرفه‌ای اهواز در حال نهایی شدن است.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید