دوشنبه 18 فروردين 1399   19:21:16
10:151393/4/14
تحول جهان انرژی با انقلاب گازی امکانپذیر استافزایش 100 میلیارد متر مکعبی تولید جهانی گاز طبیعی تا سال 2019

براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، انتظار می رود تولید جهانی گاز طبیعی تا سال 2019 با صد میلیارد متر مکعب افزایش به سالانه حدود 4 تریلیون متر مکعب برسد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آسیای جنوب شرقی و استرالیا سریع‌ ترین رشد تولید گاز( 121 درصد) تا سال 2019 را خواهند داشت.

طبق آمار آژانس بین المللی انرژی، استرالیا دارای بیشترین ذخایر گاز در این مناطق با 3.8 میلیارد متر مکعب گاز است و چین پس از آن با 3.1 میلیارد متر مکعب قرار دارد.

براساس این گزارش، خاورمیانه با دارا بودن ذخایر 40 درصد گاز طبیعی جهان، در حال افزایش تولید است که با این وجود برای پاسخگویی به تقاضای کنونی کافی نیست.

از طرف دیگر اروپا، تنها منطقه‌ ای است که در آن تولید گاز، با وجود منابع گاز شیل در انگلستان و لهستان، در حال کاهش است.

این گزارش تاکید می‌کند که کاهش تولید گاز اروپا به معنی وابستگی بیشتر این منطقه به واردات انرژی است.

گاز شیل، منبع گازی غیر متعارفی است که از صخره های شیل و شکستگی‌ های هیدرولیکی آن ‌ها به دست می‌آید و امروزه منبع مهمی در انرژی ‌های جهانی به حساب می آید.

بر اساس گزارش وزارت انرژی ایالات متحده، ذخایر گاز شیل لهستان با 4.1 تریلیون متر مکعب، بیشترین ذخایر اروپا را تشکیل می دهد.

گزارش آژانس بین المللی انرژی همچنین اشاره می کند که کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین نیز رشد چشمگیر در تولید گاز داشته اند.

از دیگر کشورهای مورد اشاره در این گزارش، الجزایر، آرژانتین، مصر، هند یا نیجریه ، پاکستان و ونزوئلا بوده که در تلاش برای افزایش تولید گاز هستند.

شماره خبر: 16674/8

کلمات کليدي
انقلاب گازی ، آژانس بین المللی انرژی، گاز طبیعی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افت قیمت نفت عامل بیکاری ۵۰ میلیون نفر
کند شدن رشد تقاضای نفت از ۲۰۲۵
آمریکا بازار نفت را در ۲۰۱۹ دچار مازاد عرضه می‌کند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید