شنبه 21 تير 1399   23:56:15
11:021399/2/30
با راه‎اندازی واحد B آب‌شیرین‌کن محقق شد استمرار آبرسانی به واحدهای صنعتی و روستاهای مجاور منطقه عملیاتی قشم

واحد «بی» آب‌شیرین‌کن منطقه عملیاتی قشم شرکت نفت فلات قاره ایران آماده تولید شد و به این ترتیب، از توقف آبرسانی به واحدهای صنعتی منطقه و روستاهای اطراف جلوگیری به‌عمل آمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با عملیاتی شدن واحد «بی» آب شیرین‌کن این منطقه، افزون بر صرفه‌جویی ۱۰ میلیارد ریالی، از توقف آبرسانی به واحدهای صنعتی منطقه و روستاهای اطراف جلوگیری شده است.  

بررسی مواد پلیمری برای نشت‌بندی ترک‌ها در اولویت کاری نفرات واحد بهره‌برداری قرار گرفت. البته با توجه به دمای بالا و تغییرات دمایی متناوب، استفاده از مواد پلیمری مرسوم امکان‌پذیر نبود، بنابراین پس از یک‌سری تحقیقات و انجام چند آزمایش پایلوت در شرایط عملیاتی مشابه، ماده پلیمری با فناوری بالا و مقاوم در دمای بیشتر از ۱۸۰ درجه سلسیوس انتخاب و دستورالعمل عملیاتی با همکاری واحدهای مربوطه تهیه شد. سرانجام نشت‌بندی ترموکمپرسور و نصب یک قطعه انبساطی از سوی واحد تعمیرات انجام و پس از تأیید نهایی بازرسی فنی منطقه، واحد B آب‌شیرین‌کن آماده تولید شد.

یونس حق‌روان، رئیس واحد بهره‌برداری تاسیسات خشکی منطقه عملیاتی قشم در این باره اظهار کرد: در پی این اقدام مبتکرانه و با اتکا به همت و تخصص داخلی کارکنان منطقه عملیاتی قشم و صرف هزینه بسیار اندک (کمتر از ۵ درصد هزینه برآورد شده از سوی پیمانکار)، واحد بی آب‌شیرین‌کن دوباره در مدار تولید قرار گرفت. 

2/29406

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
منطقه عملیاتی قشم، شرکت نفت فلات قاره ایران، آبرسانی، قشم، آب شیرین کن
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
صرفه‌جویی ۵۰۰ هزار یورویی با تعمیر چاه میدان ابوذر
پهلوگیر اسکله نفتی لاوان بازسازی شد
  • 1399/4/10 سه‌شنبه پهلوگیر اسکله نفتی لاوان بازسازی شد
    پهلوگیر سکوی B3 اسکله نفتی لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران با انجام ۳۰۰ نفرساعت کار غواصی و ۷۰۰ نفرساعت کار جوشکاری و برشکاری، با موفقیت بازسازی و از توقف صادرات فرآورده‌های نفتی جلوگیری شد.
ثبت بالاترین شاخص‌های استاندارد کیفیت محصول صادراتی در کارخانه درود یک
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید