يكشنبه 22 تير 1399   00:54:41
21:181399/2/31
عملیات نصب جکت نخستین سکوی فاز 11 پارس جنوبی به‌زودی آغاز می‌شود

عملیات نصب جکت نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی در موقعیت مخزنی بلوک B این فاز به‌زودی آغاز می‌شود.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جکت سرچاهی سکوی SPD11B که 11 اردیبهشت ماه امسال در یارد قشم بارگیری شده بود به زودی در موقعیت مخزنی بلوک B فاز ۱۱ پارس جنوبی مستقر و عملیات نصب آن  آغاز می‌شود.

طبق برنامه مراحل آب‌اندازی و استقرار این جکت در موقعیت صورت می گیرد و پس از آن با شمع کوبی و تحکیم لازم، عملیات نصب تا سه هفته آینده تکمیل خواهد شد.

جکت سرچاهی سکوی SPD11B یکی از دو جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی است که پس از نصب، امکان حفاری ۱۲ حلقه چاه تولیدی را در موقعیت نخستین عرشه گازی این طرح در مرز مشترک ایران و قطر در آب‌های خلیج فارس فراهم می‌کند.

وزن این جکت حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تن و ارتفاع آن 76 متر است و طبق برنامه پیش بینی می‌شود بهره برداری نخستین چاه فاز ۱۱ پارس جنوبی سال آینده انجام و برداشت از این فاز آغاز شود.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس، پس از خروج شرکت‌های توتال فرانسه و شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) به‌طور کامل به شرکت پتروپارس سپرده شده است. هدف از اجرای این طرح، تولید ۲ میلیارد فوت مکعب گاز غنی، انتقال به پالایشگاه‌های موجود پارس جنوبی و استفاده از ظرفیت فرآورشی این پالایشگاه‌ها است.

2/29417
کلمات کليدي
فاز 11 پارس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
فیلم/ آنچه در پشت صحنه نصب نخستین جکت فاز 11 پارس جنوبی گذشت
 خواست ملت ایران در برداشت از پارس‌جنوبی محقق شد
افت فشار در مخزن پارس جنوبی محسوس نیست/ برنامه‌ریزی برای توسعه میدان‌های گازی خلیج فارس
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید