شنبه 5 مهر 1399   09:11:52
10:031399/3/3
تاکید بر دگردیسی در ساختار عملکردی شرکت نفت فلات قاره

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به تغییرات روزافزون فضای کسب‌وکار و عدم انعطاف ساختارهای سنتی در مواجهه با سرعت این تغییرات، بر ضرورت دگردیسی در ساختار عملکردی شرکت و حرکت به سمت رویکردهای فرایندمحور تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا سلمان‌زاده با اشاره به اهمیت پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت فرایندها، اجرای صحیح این پروژه و انطباق آن با زنجیره ارزش سازمان را از ضروری‌ترین نیازهای شرکت نفت فلات قاره در شرایط کنونی برشمرد و اثربخشی آن را منوط به تغییر نگرش سازمان از ساختارهای واحدی و وظیفه‌گرا به ساختارهای فرآیندمحور دانست.

وی گفت: ایجاد بسترهای لازم برای پیاده‌سازی، پایش و بهبود مستمر فرآیندهای اصلی شرکت، نقش چشمگیری در تشخیص ناکارآمدی‌ها و گلوگاه‌های فرایندی و به دنبال آن، تسهیل برنامه‌ریزی برای بهبود عملکرد سازمان خواهد داشت.

سلمان‌زاده، کاهش میانگین چرخه زمانی فعالیت‌ها، ایجاد تعادل در استفاده از منابع سازمان، بهبود کیفیت کار و کمینه‌سازی هزینه‌های تولید را از دیگر مزایای پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت فرایندها در این شرکت برشمرد و افزود: نظام‌مندسازی مدیریت فرایندهای کسب‌وکار شرکت در زمره برنامه‌های تحول سازمانی و استراتژی‌های بهسازی قرار می‌گیرد که باید به صورت تدریجی، مستمر و با برنامه‌ریزی مدون، پیاده‌سازی و اجرا شود.

وی در خصوص معیارهای کلیدی موفقیت در پیاده‌سازی و استقرار چنین بسترهایی در شرکت، حصول اطمینان از آمادگی سازمان برای تغییر نگرش به سمت یک سازمان فرایندمحور را مهم‌ترین پیش‌شرط توفیق آن دانست و بر اهمیت عواملی نظیر نحوه مدیریت پروژه، نقش‌آفرینی مناسب فناوری اطلاعات و کارگروه‌های راهبردی و راهبری، تعهد و مسئولیت‌پذیری مدیریت ارشد، مدیران میانی و اعضای هیات‌مدیره شرکت، فرهنگ‌سازی، آموزش و جلب مشارکت کارکنان تاکید کرد.

به گفته این مقام مسئول، تدوین یک برنامه جامع شامل اهداف و استراتژی‌های سازمان، تاکتیک‌ها و جنبه‌های عملیاتی تحول سازمانی ضروری است. افزون بر این، شناسایی و مشارکت ذی‌نفعان از مدیران ارشد تا سطوح میانی و عملیاتی شرکت، ارتباطات مستمر مجریان و اعضای کارگروه راهبری با سطوح کارشناسی در همه بخش‌های سازمان جهت تبیین مسئله و ارائه تصویری شفاف و دقیق از مقصد نهایی به منظور جلب مشارکت کارکنان نیز حائز اهمیت است.


23241/4

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
فلات قاره، سلمان زاده
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
پلی‌کلینیک فناوری در شرکت نفت فلات قاره راه‌اندازی می‌شود
جلوگیری از هزینه‌های پدیده خوردگی با احیای بسترهای آندی تاسیسات منطقه سیری
افزایش سقف پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی، انگیزه کار عملیاتی در دریا را افزایش داد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید