چهارشنبه 9 مهر 1399   07:24:35
14:451399/4/10
ناوگان حمل‌ونقل عمومی یزد به همت شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت نوسازی می‌شود

ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری یزد با همکاری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شهرداری یزد در قالب استفاده از تسهیلات طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر نوسازی خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شهردار یزد با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که آبان‌ماه سال گذشته هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان یزد میان این شرکت و استانداری یزد امضا شد، گفت: در راستای این تفاهم‌نامه سه طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های احتراقی با موتورهای برقی، طرح تعویض تاکسی‌های فرسوده با موتورهای گازسوز تولید داخل و طرح تعویض اتوبوس‌های فرسوده با اتوبوس‌های برقی از سوی شهرداری یزد در دست پیگیری است.

جمال‌الدین عزیزی با اشاره به اینکه شهر یزد از دیرباز به شهر دوچرخه‌ها شهرت داشته و دوچرخه‌ها به موتورسیکلت تبدیل شده‌اند و هم‌اکنون تعداد زیادی موتورسیکلت احتراقی در سطح شهر یزد تردد دارند که سبب ترافیک و آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شوند، گفت: طرح تعویض  ۱۰۰ هزار موتورسیکلت احتراقی از سوی شهرداری یزد آماده شده که با پیگیری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای گرفتن مصوبه‌های لازم از شورای اقتصاد، برای استفاده از تسهیلات طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به‌زودی به مرحله اجرا می‌رسد و این طرح در سه سال اجرایی خواهد شد.

شهردار یزد با اشاره به اقدام‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در زمینه تعویض تاکسی‌های فرسوده اظهار کرد: توافق‌های لازم با یکی از خودروسازها در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر یزد انجام شده است که در مرحله نخست ۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده با تاکسی‌های پایه گازسوز ساخت داخل تعویض و در صورت وجود متقاضی این تعداد به هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

وی تأکید کرد: شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در این زمینه اقدام‌های مناسبی انجام داده و دریافت مصوبه شورای اقتصاد و توافق‌نامه برای استفاده از میزان تسهیلات طرح‌های ماده ۱۲ و دریافت مصوبه شورای اقتصاد و هیئت دولت برای طرح تعویض اتوبوس‌های فرسوده با اتوبوس‌های برقی در شهر یزد نیز از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در دست اقدام است. با توجه به اقدام‌ها و پیگیری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت امیدواریم طرح تعویض موتورسیکلت‌های برقی و تاکسی‌های گازسوز تا پایان امسال به مرحله عملیاتی برسد.

شهردار یزد به طرح استفاده از خودروهای برقی در بافت تاریخی این شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به ثبت جهانی شهر یزد و برای جلوگیری آسیب و تخریب این بافت ارزشمند، شهرداری یزد در نظر دارد از ترددخودروهای بنزینی به داخل بافت تاریخی جلوگیری کند، به همین منظور استفاده از خودورهای سبک برقی در داخل بافت تاریخی برای تردد گردشگران و توریست‌ها در دست بررسی است که امیدواریم بتوانیم با همکاری شرکت بهینه‌سازی و استفاده از تسهیلات ماده ۱۲ به مرحله اجرا برسانیم.

1/29726

منبع: روابط عمومی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت


کلمات کليدي
شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، یزد، حمل و نقل عمومی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
قرارداد تولید ۱۰۰ هزار قوای محرکه کم‌مصرف امضا شد
طرح ملی توسعه قوای محرکه با حمایت وزارت نفت اجرایی می‌شود
پرداخت یارانه صرفه‌جویی سوخت به مترو ۵ کلانشهر 
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید