جمعه 7 آذر 1399   09:54:51
15:301399/8/26
اجرای مراحل آنالیز و مطالعات زمین شناسی مغزه‌های حفاری در میدان‌های دارخوین و اروند

شرکت ملی حفاری ایران با بهره گیری از توان متخصصان و تجهیزات فنی و آزمایشگاهی روز آمد، برای نخستین بار مراحل اجرای پروژه آنالیز و مطالعات زمین شناسی مغزه های حفاری در میدان های نفتی دارخوین و اروند را به طور کامل تحقق بخشید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجری اجرای پروژه آنالیز و مطالعات زمین شناسی مغزه های حفاری در میدان های نفتی دارخوین و اروند، گفت: این پروژه شامل خدمات مطالعات تخصصی و جامع زمین شناسی مغزه های سازند سروک، ایلام و فهلیان  در این میدان هاست که پیش از این، تمامی این خدمات از طریق برون سپاری و در خارج از استان صورت می گرفت اما هم اکنون با کاربست امکانات موجود و استفاده از توان نیروهای متخصص انجام شده و زمینه صرفه جویی قابل توجهی هم فراهم آورده است.

مهدی حسین زاده افزود: اجرای مراحل آنالیز و مطالعات زمین شناسی مغزه های حفاری در گذشته به طور جزئی انجام می شد که می توان از ارجاع نخستین سرویس زمین شناسی مربوط به مغزه، توسط دانشگاه صنعت نفت اهواز، در خصوص تهيه مقاطع نازك به روش Blue Dye براي تعداد 380 نمونه، طبق زمانبندی دریافت تایید فنی این دانشگاه اشاره کرد.

کارشناس ارشد اداره زمین شناسی شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه پس از مغزه گیری از چاه ها، شروع سریع و به موقع آنالیز نمونه ها، فاکتور بسیار تعیین کننده در کیفیت نتایج حاصله خواهد بود، اظهار کرد: از جمله مخاطرات پیش رو برای سلامت مغزه ها نحوه حمل و نقل در مسافت های طولانی است که به طور قطع برای ملی حفاری با توجه به اتکا به مزیت های ذاتی نظیر استقرار در محل مغزه گیری منجر به حذف مخاطرات، هزینه های بالاسری و بسته بندی و انتقال مغزه ها به سایر نقاط کشور یک دستاورد تلقی و موجب کسب امتیاز بسیار بالایی در مناقصات آتی می شود.

وی اظهار کرد: در صورت تداوم فعالیت ها در بخش مطالعات زمین شناسی مغزه ها، در آینده نزدیک شاهد تشکیل قطب مطالعاتی آنالیز و مطالعات مغزه در جنوب کشور با محوریت شرکت ملی حفاری ایران خواهیم بود.

به گفته حسین زاده، شرکت ملی حفاری ایران با توجه به در اختیار داشتن تمامی امکانات تخصصی و دانش فنی لازم، آمادگی انجام مشاوره و ارایه تمام خدمات آنالیز زمین شناسی مغزه های حفاری را به شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران و شرکت های بخش خصوصی داراست.

1/30576

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی بومی‌سازی شد
  • 1399/8/24 شنبه ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی بومی‌سازی شد
    ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی با هم‌افزایی میان شرکت ملی حفاری ایران، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه صنعتی شریف به دست محققان داخلی ساخته شد و دومین آزمون میدانی خود را با موفقیت در چاه شماره ۱۸ اهواز پشت سرگذاشت.
انجام بیش از 2100 عملیات تخصصی خدمات یکپارچه حفاری در سال جاری
بومی‌سازی ۲۴۲ قطعه کاربردی صنعت حفاری در سال جهش تولید
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید