چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401   14:26:04
12:091399/10/8
برای نخستین بار انجام شد؛محاسبه هزینه خوردگی تاسیسات شركت ملی نفت ایران

معاون برنامه‌ريزی و تلفيق طرح‌ها و برنامه‌ها در مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از محاسبه هزينه‌های خوردگی همه تأسيسات این شرکت برای نخستین بار خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سيدنورالدين خاکساران رضوی با اعلام این خبر گفت: هزينه‌های مستقيم و غيرمستقيم خوردگی در تمامی تاسیسات و خطوط لوله شركت‌های تابعه شركت ملی نفت ايران که در سال هاي ١٣٩۵ تا ١٣٩٧ انجام شده است، به طور ميانگين در هر سال درحدود ۴۵٠ ميليون دلار بوده كه از اين ميزان، حدود ١٦۵ ميليون دلار مربوط به هزينه‌های مستقيم خوردگی و مابقی، حدود ۲۸۵ ميليون دلار، مربوط به هزينه‌های غيرمستقيم خوردگی بوده است.

به گفته وی، بيشتر هزينه‌های مستقيم خوردگی مربوط به هزينه های استفاده از مواد مقاوم در برابر خوردگی، رنگ و پوشش، مواد شيميايی كنترل خوردگی، توپكرانی‌های هوشمند و... و هزينه‌های غيرمستقيم ناشی از خوردگی مربوط به توقف توليد و هدررفت سيالات هيدروكربوري به دليل حوادث خوردگي بوده است.

خاکساران با اشاره به طرح های مطالعاتی ای که با هدف كاهش هزينه‌های خوردگی در شرکت ملي نفت ايران در حال انجام است، گفت: هم اکنون، سه طرح مطالعاتی "ارتقای سطح كيفی سامانه‌های رنگ و پوشش"، "سامانه‌های حفاظت كاتدی" و "استفاده از ممانعت‌كننده هاي خوردگی در بخش بالادستی نفت و گاز" تحت نظارت و راهبری كارگروه استقرار مديريت خوردگی و بازرسی فنی شركت ملی نفت ايران به مراحل پايانی خود نزديک هستند.

گفتني است بررسی و محاسبه هزينه‌های خوردگی تأسيسات شركت ملی نفت ايران به همت کارگروه استقرار مديريت خوردگی و بازرسی فنی شركت ملی نفت ايران طی یکسال انجام شده است.

1/25569

منبع: مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران


کلمات کليدي
هزینه خوردگی تاسیسات، برنامه ریزی تلفیقی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
طرح بهبود و ارتقاي واحدهاي تصفيه پساب پالايشگاه های پارس جنوبي تصویب شد
کمربندهای اقتصادی محکم‌تر می‌شود
  • 1398/9/3 یکشنبه گزارشی از نشست مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی NIOC و مدیران نفتخیز جنوب کمربندهای اقتصادی محکم‌تر می‌شود
    همه آمده بودند؛ چه کارشناسان و معاونین مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت که برای رفع مسائل و ابهامات کارشناسان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آمده بودند و چه تیم حرفه‌ای مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت که برای ارائه گزارش برنامه بازدید یک هفته‌ای از تأسیسات و واحدهای فرآورش شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به منظور بازسازی و نوسازی از ‌شنبه تا چهارشنبه (18 تا 22 آبان ماه 98) به اهواز سفر کرده بودند.
بررسی نتايج مطالعه يكپارچه افق‌هاي مخزني دشت آبادان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 14:25:52
nioc