جمعه 28 خرداد 1400   07:26:45
16:251400/3/19
آغاز پروژه تزریق میعانات گازی پارس جنوبی به میدان سروش

پروژه تزریق میعانات گازی میدان مشترک پارس جنوبی به میدان سروش با هدف افزایش قدرت رزمایش در شرایط ویژه آغاز به‌کار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا زمردیان، مجری پروژه تزریق میعانات گازی میدان مشترک پارس جنوبی به میدان سروش گفت: پس از انجام مطالعات و بررسی‌های مقدماتی و تکمیلی این پروژه با راهبری مدیریت امور فنی و مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت، همچنین تأیید کمیته مشاورین مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران، اجرای بخش زودهنگام پروژه با قید فوریت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی مسئولان منطقه بهرگان و مدیریت مهندسی و ساختمان بخش زودهنگام آغاز شد.

این پروژه شامل بررسی راهکارهای مختلف فرستادن میعانات گازی به میدان سروش از طریق پایانه خلیج فارس، امکان‌سنجی راهکارهای عملیاتی هدایت میعانات گازی به فرآیند تولید سکوی سروش و بررسی مخاطره‌های کار با میعانات گازی، شناسایی ریسک‌های عملیات و ارزیابی آنها به‌ویژه در پایانه خلیج فارس به‌منظور اصلاح سیستم ایمنی و ارتقای وسایل و تجهیزات مورد نیاز بود.

شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و الزام به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با توجه به حضور نفرات در سکوی سروش به‌منظور اجرای این پروژه ملی، دشواری‌های این عملیات را دوچندان کرده بود که خوشبختانه با برنامه‌ریزی درست و اجرای راهکارهای اصولی از شیوع بیماری در کل زمان اجرای پروژه جلوگیری شد.

به گفته وی، عملیات تزریق میعانات گازی به چاه‌های منتخب سروش آغاز شده و پایش مستمر شرایط مخزن در دستور کار قرار گرفته است.

2/31655

منبع: روابط‌عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
میدان سروش، میعانات گازی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد امضا شد
افزایش ظرفیت تولید گاز و میعانات گازی کشور با تمرکز بر ١۵ میدان گازی
  • 1400/2/6 دوشنبه افزایش ظرفیت تولید گاز و میعانات گازی کشور با تمرکز بر ١۵ میدان گازی
    طرح افزایش و نگهداشت تولید گاز از میدان های دی، سفیدزاخور، هالگان، سفیدباغون، خارتنگ، گردان، ارم، پازن، مدار، توس، بابا قیر، بیستون، فاز ۲ آغار به همراه توسعه پالایشگاه گازی فراشبند و نیز احداث ایستگاه تقویت فشار گاز برای میادین سرخون و شانول در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.
ظرفیت انبارش میعانات گازی در فاز ۱۴ پارس جنوبی افزایش می‌یابد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید