یکشنبه 2 آبان 1400   06:49:36
14:241400/5/2
طرح گوره-جاسک، فناوری ساخت پمپ‌های صنعتی را ارتقا داد

مؤسس شرکت پمپ‌های صنعتی ایران اظهار کرد: طرح گوره - جاسک در ارتقای فناوری ساخت پمپ‌های صنعتی کشور مؤثر بود و اعتماد شرکت ملی نفت به سازندگان داخلی، تاثیری بسزا در توسعه صنایع داخلی داشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، غلامحسین فرج‌پوروند گفت: پمپ‌های آبرسانی و آتش‌نشانی که صددرصد ساخت داخل و ساخت کارخانه پمپ‌های صنعتی ایران است اوایل چندان مورد توجه نبود، زیرا مدل خارجی آن وارد می‌شد، اما پس از تحریم‌ها و به‌دنبال آن توجه به صنایع داخلی، زمینه برای ساخت و تولید انواع پمپ در ایران فراهم شد.

وی افزود: برای اجرای طرح راهبردی ساخت خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک و سفارش‌های تحویلی به ما، نیاز به نیروی انسانی بیشتر احساس شد و ما به‌واسطه این سفارش بیشتر از گذشته جذب نیروی ماهر و متخصص داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم با توسعه کار، این میزان افزایش یابد.

مخترع بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش‌نشانی ادامه داد: خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک، طرحی بنیادی در رونق اقتصادی کشور است و خطوط انتقال نفت مدرن و عظیم به طول حدود هزار کیلومتر که می‌تواند روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت خام را از گوره به جاسک منتقل کند، دو ویژگی مهم دارد؛ نخست اینکه می‌تواند برای صادرات نفت تنگه هرمز را دور بزند و ظرفیت تولید و فروش نفت خام را بالا ببرد و دوم اینکه با این طرح هزینه فروش نفت پایین می‌آید، زیرا نفتکش‌ها از جاسک در مقایسه با دیگر پایانه‌های نفتی با صرف هزینه و زمانی کمتر می‌توانند بارگیری کنند.

فرج‌پوروند با بیان اینکه طرح گوره - جاسک در ارتقای فناوری ساخت پمپ‌های صنعتی کشور مؤثر بوده است و در ۲۰ سال آینده این طرح بزرگ سبب شکوفایی منطقه، استان‌ها و شهرهای اطراف می‌شود، افزود: اعتماد شرکت ملی نفت ایران به سازندگان داخلی، تاثیری بسزا در توسعه صنایع داخلی در مسیر اجرای این طرح داشته است.

2/31886
کلمات کليدي
جاسک، گوره
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
تکمیل لوله‌گذاری دریایی طرح پایانه نفتی جاسک
پاسخ مدیرعامل شرکت ملی نفت به پرسش‌های اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس
ظرفیت ذخیره‌سازی نفت در جاسک افزایش می‌یابد
  • 1400/5/10 یکشنبه ظرفیت ذخیره‌سازی نفت در جاسک افزایش می‌یابد
    مجری مخازن طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای منطقه مکران، به‌طور حتم در آینده ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۰ میلیون بشکه پاسخگوی نیاز نخواهد بود، به همین دلیل افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی در فازهای دوم و سوم اجتناب‌ناپذیر است.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 1 آبان 1400 19:38:29
nioc