یکشنبه 2 آبان 1400   06:52:20
16:481400/5/13
قرارداد ساخت بار اول لوله‌های بدون درز ۴ اینچ امضا شد

قرارداد ساخت بار اول لوله‌های جریانی بدون درز ۴ اینچ طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان لالی به ارزش ۵۰ میلیارد تومان امضا شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، قرارداد ساخت بار اول لوله‌های جریانی بدون درز ۴ اینچ امروز (چهارشنبه، ۱۳ مردادماه) بین گروه ملی صنعتی فولاد ایران و شرکت پتروگوهر فراساحل کیش به‌عنوان یکی از پیمانکاران طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا شد.

رضا دهقان، معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران در حاشیه آیین امضای این قرارداد با بیان اینکه از دو سال گذشته تولید لوله‌های جریانی بدون درز ۴ و ۶ اینچ در دستور کار قرار گرفت، گفت: تجهیز و استانداردسازی تولید این نوع از لوله‌های جریانی ازسوی گروه ملی صنعتی فولاد ایران و با همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب انجام شد و امروز نخستین قرارداد ساخت بار اول لوله‌های جریانی بدون درز ۴ اینچ امضا شد.

وی با بیان اینکه این قرارداد مربوط به طرح توسعه میدان لالی مخزن آسماری و به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد تومان است، افزود: همه تلاش معاونت توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران این بوده است که پیمانکاران را به سمت سازندگان ایرانی سوق دهد و امیدوارم این قرارداد زمینه‌ای برای تولید لوله‌های جریانی ۶ اینچ و بالاتر باشد.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران همچنین از یک نوع قراداد مدت‌دار بین شرکت ملی نفت ایران و گروه ملی صنعتی فولاد ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد: این قرارداد به‌منظور تامین لوله‌های جریانی ۴ و ۶ اینچ برای ۵۰۰ کیلومتر خط لوله است، هم‌اکنون با موانع تجاری، حقوقی، قرادادی و گاه فنی روبه‌روست که در صورت رفع موانع موجود و با نوآوری و انعطاف‌پذیری لازم، شاهد امضای این قرارداد در آینده‌ای نه چندان دور نیز خواهیم بود.

جعفر یوسفی، مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران نیز ضمن تشریح توانمندی‌ها و اقدام‌های این گروه در ساخت داخل لوله‌های جریانی بدون درز، با بیان اینکه امضای این قرارداد شعار «ما می‌توانیم» را در صنعت نفت محقق کرد، گفت: همه تلاش شرکت بر این مبنا بود که با سرمایه‌گذاری لازم بتوانیم تولید لوله‌های جریانی زیر ۶ اینچ را عملیاتی کنیم که خوشبختانه امروز این مسئله محقق شده است.

وی افزود: فرآیند تولید لوله‌های جریانی گروه ملی صنعتی فولاد ایران با دانش فنی کارشناسان شرکت ملی نفت‌خیز جنوب راه‌اندازی شده است که با تلاش و همکاری همکاران موفق شدیم تائیدیه صنعت نفت را نیز دریافت کنیم.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه تولید این نوع از لوله‌های جریانی از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند، یادآور شد: ما هم‌اکنون آمادگی تولید لوله‌های درون چاهی را نیز داریم که با اتخاذ تدابیر لازم، این هدف را در دو مرحله عملیاتی می‌کنیم.

بابک فولادی، مدیرعامل شرکت پتروگوهر فراساحل کیش نیز در پایان این نشست آخرین وضعیت همکاری در پروژه میدان لالی و ابعاد این قرارداد را تشریح کرد.

2/31964
کلمات کليدي
گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت پتروگوهر فراساحل کیش، لوله‌ های بدون درز، میدان لالی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 1 آبان 1400 19:38:29
nioc