یکشنبه 2 آبان 1400   06:14:16
07:581400/5/16
رئیس جمهوری در دیدار با دبیرکل اوپک:اوپک باید منافع اعضا را در اتخاذ تدابیر و اجرای سازوکارها در نظر گیرد

رئیس جمهوری تأکید کرد: دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) باید حقوق و منافع کشورهای عضو را به‌عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه سازوکارها در نظر گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر جمعه (۱۵ مردادماه) در دیدار محمد سانوسی بارکیندو پس از شنیدن گزارش دبیرکل اوپک از وضع و شرایط عرضه نفت در بازارهای جهانی، گفت: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان عضو مؤثر اوپک بر ارتقای جایگاه جهانی این سازمان و افزایش نقش‌آفرینی آن در مدیریت بازار جهانی انرژی تأکید دارد.

وی با اشاره به تلاش بعضی از قدرت‌ها برای تضعیف جایگاه اوپک، تأکید کرد: دبیرخانه اوپک باید حقوق و منافع کشورهای عضو را به‌عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه سازوکارها در نظر گیرد.

رئیس جمهوری ضمن تبریک شصتمین سالروز تاسیس اوپک و اظهار امیدواری به فعال‌تر شدن این سازمان و اینکه اعضا در دوره پیش رو سازنده‌تر و هماهنگ‌تر عمل کنند، اظهار کرد: دبیرخانه اوپک باید نقشی فعال‌تر برای ایجاد هماهنگی بیشتر میان کشورهای عضو و غیرعضو این سازمان ایفا کند.

دبیرکل اوپک نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضع بازار و و شرایط عرضه نفت، ایران را از بنیان‌گذاران این سازمان دانست که همواره در طول دوران فعالیتش نقشی کلیدی و عملکردی سازنده داشته است.

بارکیندو تصریح کرد: در دوره پیش رو نیز نیازمند همراهی و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهداف اوپک هستیم.

2/31975

منبع: پایگاه اطلاع‌ رسانی ریاست جمهوری


کلمات کليدي
رئیس جمهوری، سید ابراهیم رئیسی، دبیرکل اوپک
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
فروش نفت و بازگرداندن پول‌های مسدود شده باید جدی دنبال شود
صادرات نفت ایران از اتکا به تک پایانه خارک خارج شد
وزیر نفت با رئیس‌جمهوری منتخب دیدار کرد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 1 آبان 1400 19:38:29
nioc