یکشنبه 14 خرداد 1402   05:21:44
17:041402/2/28
اعلام حمایت مدیرعامل شركت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری حمایت کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر  در حاشیه نخستین روز نمایشگاه صنعت نفت با اشاره به استقبال و حضور بیش از ۱۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی، نمایشگاه را فرصتی برای گرد هم آوردن صنعتگران فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از سراسر جهان دانست و گفت: در این فضای مشترک امکان گسترش تعامل با دیگر کشورها و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی، تبادل اطلاعات، سرمایه‌گذاری، امضای قراردادها و تفاهمنامه‌های مختلف در زمینه مبادله کالا، خدمات، فناوری، توسعه و ... فراهم می شود.

به گفته وی، در نمایشگاه بیست‌وهفتم تازه‌ترین دستاوردهای روز در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به نمایش گذاشته می‌شود، از این‌رو شرکت‌های فعال در حوزه انرژی می‌توانند ضمن آشنایی با فناوری‌های‌های نو، شرح نیازها و همکاری با مجموعه بزرگ صنعت نفت، در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری یا امضای قرارداد همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رشد تولید و توسعه اشتغال در عرصه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه نفت ۱۴۰۲ اعلام کرد و افزود: دانشجویان، پژوهشگران، گروه‌های استارتاپی و حتی افراد جویای کار می‌توانند از فرصت برگزاری این نمایشگاه برای شناخت نیازمندی‌ها، فناوری‌ها و مهارت‌های پرکاربرد صنعت نفت و ... استفاده کنند و با تقویت توانمندی، خود را برای ورود به بازار کار و همکاری با شرکت‌های نفتی، آماده کنند.

خجسته‌مهر با اشاره به تولید فناورانه به‌عنوان یکی از راهبردهای مورد تاکید شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بیست‌وهفتم، تصریح کرد: سیاست‌ حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی و تأمین‌کنندگان فناوری‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی است که با شدت گرفتن تحریم‌ها همواره مورد توجه شرکت نفت بوده و با روی کار آمدن دولت سیزدهم نیز شکل جدی‌تر و در نتیجه عملی‌تری به خود گرفته است.

وی با اعلام حمایت از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز مانند سال ۱۴۰۱، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری حضور فعال و موثری خواهند داشت.  

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: مصرف بهینه از دیگر راهبردهای مورد تاکید این شرکت در نمایشگاه نفت امسال است که در این زمینه نیز باید مسیر جدیدی را طرح‌ریزی کرد و به صورت ویژه به دنبال تولید دانش بومی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باشیم.

کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 11 خرداد 1402 16:01:33
nioc