پنجشنبه 26 تير 1399   06:30:06
12:081399/4/10
ثبت بالاترین شاخص‌های استاندارد کیفیت محصول صادراتی در کارخانه درود یک

کارخانه درود یک در گستره فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران پس از ۵۶ سال فعالیت، همچنان بالاترین شاخص‌های استاندارد کیفیت محصول صادراتی را داراست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس نوبت‌کاری واحد بهره‌برداری کارخانجات درود یک در شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان اینکه ظرفیت اسمی این کارخانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت در روز است، گفت: این کارخانه با سپری شدن ۵۶ سال از عمر خود هنوز بالاترین شاخص‌های استاندارد کیفیت محصول صادراتی را دارد و در متریال و دستگاه‌ها کمترین خوردگی را مشاهده می‌کنیم که این مهم جز با حفظ و نگهداری مدیریت و کارکنان میسر نشده است.

هوشنگ بخشی افزود: کارخانه درود یک گازهای تفکیک‌شده از نفت‌خام برای ایجاد ارزش افزوده و تولید LPG، متانول، گوگرد و دیگر مشتقات با فشارهای مختلف را برای خوراک شرکت پتروشیمی تأمین می‌کند. همچنین قابلیت فرآورش نفت آلوده در مخازن را دارد و می‌تواند نفت کارخانه فروزان و درود ۲ و ۳ را با بهترین کیفیت برای صادرات فرآورش کند.  

رئیس نوبت‌کاری واحد بهره‌برداری کارخانجات درود یک ادامه داد: هدف از ساخت این کارخانه، تثبیت نفت از گازهای همراه، جداسازی آب و نمک همراه با آب از نفت و کاهش H۲S و RVP نفت خروجی همراه با حفظ حداکثری هیدروکربن‌های میانی برای حداکثر کردن API نفت‌خام بوده است. نفت‌خام از ۳۶ حلقه چاه از طریق دو منیفولد (چندراهه) جدید و قدیم وارد کارخانه درود یک می‌شود و در منیفولد می‌توان چاه‌های تولیدی را در ظروف مختلف با فشارهای متفاوت هدایت کرد. پس از آن در کوره حرارت داده شده و برای جداسازی گاز H۲S وارد STRIPPER می‌شود.

کارخانه درود یک نخستین کارخانه فرآورش نفت‌خام در جزیره خارک است که به‌منظور بهره‌برداری از میدان درود در سال ۱۹۶۴ میلادی تأسیس شده است.

2/29755

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
کارخانه درود یک، شرکت نفت فلات قاره ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
راه‌اندازی سامانه پیشرفته کنترلی DCS در کارخانه فروزان
ساخت و نصب تاج جدید مشعل سکوی AB مجتمع دریایی ابوذر
صرفه‌جویی ۵۰۰ هزار یورویی با تعمیر چاه میدان ابوذر
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید