جمعه 28 خرداد 1400   06:43:21
12:471400/2/21
بزرگترین پروژه مهار سیلاب کشور در پارس جنوبی اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: هم اکنون عملیات اجرایی ۱۵ پروژه مهار سیلاب به صورت همزمان و با صرف ۵ هزار میلیارد ریال در منطقه پارس جنوبی در حال انجام است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ایرج خرمدل اظهار کرد: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس هم اکنون عملیات اجرایی ۱۵ پروژه مهار سیلاب را در دستور کار دارد که این پروژه ها با دستور وزیر نفت و تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت وارد فاز اجرایی شده است.

وی هدف اصلی از انجام این پروژه ها را کنترل سیلاب‌های پارس جنوبی ذکر کرد و گفت: این عملیات به شیوه ای صورت می گیرد که تأسیسات احداثی پایین‌دست دچار آسیب و خسارت‌ نشوند و با اجرای این پروژه، تمامی آب ها توسط سدها و کانال های هدایت سیلاب کنترل و مهار خواهند شد.

خرمدل یادآور شد: تاسیسات صنعتی و پالایشگاه ها به دلیل نبود این سدها با مشکلات فراوانی در فصل بارندگی روبرو خواهند شد که با دستور وزیر نفت و همچنین کمیته بحران وزارت نفت، این پروژه در 2 منطقه پارس یک و پارس دو کنگان اجرایی شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: اکنون این پروژه ها از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار هستند و عملیات اجرایی آنها نیز مطابق برنامه زمان بندی شده در حال انجام است.

وی ادامه داد: نظارت بر عملکرد پیمانکاران این پروژه ها بر عهده ی مدیریت طرح های مهندسی و همچنین مدیریت های مناطق پارس یک و دو منطقه ویژه پارس است.

این مقام مسول در ادامه گفت: با اجرای این پروژه ها و وجود ۲۷ سد تاخیری که در آینده ای نزدیک منطقه فعال خواهد شد، به همراه ۸۰ کیلومتر کانال مهار سیلاب و ۲۰۰ زیرآبگذر، این نوید را می دهیم که دیگر نگرانی در زمینه آسیب و یا خسارت های احتمالی به پالایشگاه ها و مناطق پایین دست در منطقه پارس یک و دو توسط سیلاب وجود نخواهد داشت.

 خرم دل تاکید کرد: با بررسی های انجام شده مشخص شد که این پروژه با این حجم از کار، رکوردی در مهار سیلاب به شمار می رود.

26084/4

منبع: روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید