چهارشنبه 28 مهر 1400   22:41:41
14:251400/6/13
با استمرار مصرف بهینه تعلیق‌شکن‌ها محقق شدتحقق صرفه‌جویی قابل توجه در مناطق نفت‌خیز جنوب

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از استمرار مصرف بهینه تعلیق‌شکن‌ها و صرفه‌جویی ۵۸۰ میلیارد ریالی مواد تعلیق‌شکن در این شرکت طی یک سال اخیر خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: به‌منظور مصرف بهینه مواد تعلیق‌شکن و هزینه‌های مرتبط با آن، راهکارهای فنی لازم طراحی و روال مستمری نیز برای کنترل و نظارت بر مصرف این مواد ایجاد شد که در نتیجه آن، در طول یک سال اخیر با اقدام‌های شرکت‌های بهره‌بردار نفت و گاز تابع مناطق نفت‌خیز جنوب، توانستیم این میزان صرفه‌جویی اقتصادی را محقق سازیم.

غلامرضا نورانی افزود: با این اقدام که از طریق بهینه‌سازی مصرف و انجام اصلاحیه‌های فرآیندی و پایش‌های دقیق و منظم شکل می‌گیرد در مصرف ۸ هزار و ۲۰۰ بشکه مواد تعلیق شکن صرفه‌جویی شده است.

تعلیق‌شکن‌ها مواد فعال سطحی هستند که هنگام اضافه‌ شدن به مخلوط آب و نفت ضمن کاهش کشش سطحی قطرات آب در نفت، سبب به هم چسبیدن قطرات و تشکیل قطرات بزرگ‌تر می‌شود که به‌دلیل اختلاف چگالی میان آب و نفت از هم جدا می‌شوند.

با بومی‌سازی و کاهش مصرف مواد تعلیق شکن، در سال ۹۸ نیز بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی در این زمینه حاصل شده بود.

2/32074

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، صرفه جویی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب منصوب شد
اهدای بسته‌های معیشتی نفت به زلزله‌زدگان اندیکا
مطالعات محیط زیستی طرح توسعه ۲۸ مخزن در ایستگاه پایانی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 28 مهر 1400 19:50:52
nioc