دوشنبه 18 فروردين 1399   20:56:14
18:261398/12/4
با کاربست ناوگان شرکت ملی حفاری؛شمار چاه‌های نفت و گاز حفر شده در سال جاری به 100 حلقه رسید

معاون عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: شمار چاه‌های نفت و گاز حفر شده با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور در سال جاری به یکصد حلقه چاه رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید رضا خوش‌آیند در تشریح عملکرد شرکت ملی حفاری افزود: از این تعداد چاه ۳۵ حلقه توسعه‌ای و توصیفی، ۲ حلقه اکتشافی و ۶۳ حلقه تعمیری بوده است.

وی اظهار کرد: از مجموع چاه‌های تکمیلی در ۱۱ ماه امسال، ۷۲ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۱۵ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، ۲ حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، ۹ حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و در قالب پروژه‌ای و دو حلقه در پروژه های مربوط به مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری شده و در اختیار کارفرماها قرار گرفته است.

معاونعملیات حفاری شرکت ملی حفاری با اشاره به اینکه ناوگان حفاری این شرکت متشکل از بیش از ۷۰ دکل حفاری خشکی و دریایی است، گفت: به تازگی دکل‌های ۳۱، ۴۰ و ۶۹ فتح که آماده به‌کار بودند با تعریف برنامه کاری عملیاتی شدند و برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری چند دکل دیگر در پروژه‌های جدید در حال اجراست.

وی  افزود: کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری در ۱۱ ماه گذشته در نتیجه تلاش شبانه‌روزی و همکاری با کارفرماها، حفاری ۹ حلقه چاه نفت و گاز را  در مدت ۸۹ روز زودتر از برنامه پیش‌بینی شده تکمیل کردند و به شرکت‌های متقاضی تحویل دادند.

2/28724

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، حفاری، حفاری چاه نفت و گاز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تکمیل حفاری 6 حلقه چاه نفت در نیمه نخست فروردین‎ماه
پایش بیش از ۱۱ هزار نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری برای مقابله با کرونا
تکمیل عملیات حفاری چاه ۴۷۴ مارون با به‌کارگیری دستگاه ۹۳ فتح
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید