چهارشنبه 1 بهمن 1399   00:14:13
10:421399/9/6
با دستور رئیس جمهورینخستین واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت در غرب کارون به بهره‌برداری رسید

نخستین واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت در غرب کارون با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسمی رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سه طرح ملی وزارت نفت صبح امروز (پنجشنبه، ششم آذرماه 1399) در مراسمی با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت و مدیران مرتبط با این طرح ها به بهره برداری رسمی رسید.

واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت (Skid-Mounted) که امروز به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید، به عنوان اولين واحد فرآورش نفت سيار در كشور است كه به صورت قرارداد اجاره به مدت 2 سال (قابل تمديد تا 3 سال) و با سرمايه گذاري بخش خصوصي منعقد شده و تمامي عمليات مربوط به طراحي، ساخت و تامين تجهيزات، به همراه اجرا، تست و راه اندازي و بهره برداري در دوره قرارداد از سوي پيمانكار پروژه انجام مي شود.

ارزش قرارداد امضاشده حدود ۴۷ میلیون دلار، محل ساخت ضلع جنوبی میدان نفتی آزادگان جنوبی (غرب کارون)، تعداد چاه‌های تغذیه‌کننده ۳۵ حلقه و ظرفیت فرآورش آن روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت است که قابلیت توسعه تا ۸۰ هزار بشکه نیز وجود دارد.

روش فرآورش نفت در اين تاسيسات بر مبناي استفاده از بخار آب سوپرهیت با هدف تغییر و تبادل دما بوده و قابلیت انتقال و جابجایی کارخانه به مکان دیگر در صورت نیاز وجود خواهد داشت.

2/30611
 
کلمات کليدي
واحد فرآورش پیش‌ ساخته نفت، غرب کارون، شرکت متن
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
مسیر طی شده در توسعه میدان آذر قابل دفاع است
روند اجرای برنامه‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت در اروندان بررسی شد
حفر و تکمیل ۱۰۷ حلقه چاه در غرب کارون با استفاده از ناوگان ملی حفاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید