چهارشنبه 1 بهمن 1399   00:25:05
18:011399/9/12
زیرساخت‌های نفتی خارک در وضع ایمن قرار دارند

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با وجود رعد و برق، بارش رگباری باران، آبگرفتگی و همچنین طوفان شدید در چند روز اخیر، خسارتی به زیرساخت‌های صنعت نفت در پایانه نفتی خارک وارد نشده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز عنوان کرد: از ابتدای فعالیت سامانه بارشی اخیر که از روز پنجشنبه هفته گذشته در استان بوشهر فعال شده، جزیره خارک با ۲۱۷ میلیمتر رکورددار بیشترین میزان بارندگی بوده است.

وی ادامه داد: با هماهنگی انجام‌شده در بخش‌های مختلف شرکت و  تلاش کارکنان متعهد و سختکوش شرکت پایانه‌های نفتی ایران در بخش‌های مختلف عملیات، اچ‌اس‌یی و پشتیبانی با وجود اینکه هم‌زمان با رعد و برق شدید، بیش از ۲۰۰ میلی‌متر بارش باران داشتیم، اما خساراتی به تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله‌های صادراتی وارد نشد و هیچ‌گونه خللی در فرآیندهای عملیاتی شرکت به وجود نیامد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی پیشین به دلیل نیاز عملیاتی برای جلوگیری از سرریز مخازن، تلاشگران عملیات دریایی با ارزیابی همه ریسک‌های عملیاتی و تلاش بی‌سابقه، اقدام به پهلودهی نفتکش به اسکله‌های صادراتی کردند.

اسدروز افزود: این عملیات، در شرایط طوفان شدید و مواج بودن دریا در حالی که سرعت وزش باد به ۳۰ تا ۴۰ گره دریایی و ارتفاع موج بین ۶ تا ۷ فوت بود، همراه با رعد و برق و بارش باران شدید انجام شد.

وی اظهار کرد: در این شرایط سخت و در عملیاتی دیگر، به‌ دلیل بارش شدید باران سقف یکی از مخازن ذخیره‌سازی دچار آبگرفتگی و تجمع آب باران شد که با واکنش سریع و اقدام به‌موقع گروهی از کارکنان عملیات صادرات، بهداشت ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) و ترابری پایانه نفتی خارک و با استفاده از تجهیزات و منابع موجود، تخلیه آب به‌موقع و پیش از بروز حادثه‌ای انجام شد.

2/30645

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید