جمعه 15 اسفند 1399   23:11:49
10:131399/10/30
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و ایران‌خودرو

تفاهم‌نامه همکاری با موضوع «طرح تولید قوای محرکه کم‌مصرف در خودروهای داخلی و جایگزینی با خودروهای فرسوده» میان شرکت‌های بهینه‌سازی مصرف سوخت به نیابت از وزارت نفت و ایران‌خودرو امضا شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این تفاهم‌نامه دوشنبه، ۲۹ دی‌ماه هم‌زمان با روز ملی هوای پاک و در حاشیه آیین رونمایی از نخستین پیشرانه ملی سه‌استوانه ایرانی، بین علی مبینی‌دهکردی، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران‌خودرو امضا شد.

این تفاهم‌نامه با موضوع «طرح تولید قوای محرکه کم‌مصرف در خودروهای داخلی و جایگزینی با خودروهای فرسوده» با هدف همکاری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و ایران‌خودرو در زمینه توسعه، تولید و آماده‌سازی بستر مناسب پیرامون خودروهای کم‌مصرف و دوگانه‌سوز در چارچوب مصوبه شورای اقتصاد تدوین و امضا شده است.

طرح تولید قوای محرکه کم‌مصرف در خودروهای داخلی و جایگزینی با خودروهای فرسوده با هدف کاهش مصرف سوخت خودروها به پنج لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، کاهش انتشار آلایندگی و رسیدن به اهداف استانداردی محیط‌زیست یورو ۶ طراحی شده و در حال اجراست. استفاده بهینه از زیرساخت‌های سوخت پاک گاز طبیعی، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از آثار مضر آن و ایفای تعهدهای ملی و بین‌المللی از دیگر ویژگی‌های این طرح است.

روز دوشنبه نخستین پیشرانه سه‌استوانه ایرانی نیز که با حمایت وزارت نفت ازسوی ایران‌خودرو تولید شده است رونمایی شد که از مهم‌ترین ویژگی‌های آن کاهش مصرف سوخت و ارتقای استاندارد آلایندگی، توسعه پنج نوع موتور با توان ۷۲ تا ۱۵۰ اسب بخار و گشتاورهای متفاوت از ۹۸ الی ۲۴۰ نیوتون متر، مصرف سوخت پایین، قابلیت کسب استانداردهای یورو ۶، قابلیت استفاده از سوخت بنزین و سی‌ان‌جی و مناسب برای مدل‌های هیبریدی و بهره‌مندی از فناوری‌های روزآمد الکتریکی و قابلیت اشتراک‌گذاری با دیگر خودروسازان داخلی است.

2/30875

منبع: روابط عمومی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت


کلمات کليدي
شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، ایران خودرو، طرح تولید قوای محرکه کم‌ مصرف در خودروهای داخلی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
قرارداد تولید ۱۰۰ هزار قوای محرکه کم‌مصرف امضا شد
طرح ملی توسعه قوای محرکه با حمایت وزارت نفت اجرایی می‌شود
ناوگان حمل‌ونقل عمومی یزد به همت شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت نوسازی می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید