سه‌شنبه 31 فروردین 1400   08:48:19
11:451399/12/17
اجرای ۴۲۰۰ متر عملیات حفاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: با وجود شرایط جوی نامساعد و ناپایدار زمستانی در خلیج فارس، عملیات حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی با جدیت و بدون وقفه ادامه دارد و تاکنون ۴۱۸۰ متر حفاری انجام شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا مسعودی اظهار کرد: عملیات حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی از ۲۴ آذر آغاز و تاکنون ۴۱۸۰ مترعملیات حفاری روی چاه‌های فاز ۱۱ انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور دستیابی به تولید زودهنگام از آخرین فاز پارس جنوبی، حفاری‎ها در دو مرحله انجام می‎شود، افزود: در مرحله نخست یک چاه توصیفی و سه چاه تولیدی، حفاری و تکمیل می‎شود و در ادامه پس از نصب سکوی تولیدی، هشت چاه دیگر حفاری و تکمیل خواهند شد.

مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه خوشبختانه نصب لوله‎های هادی و سیمانکاری حفره ۳۲ اینچ ۱۲ حلقه چاه و همچنین نصب لوله جداری و سیمانکاری حفره ۲۴ اینچ سه حلقه چاه تکمیل شده است، بیان کرد: هم‌اکنون عملیات حفاری حفره ۲۴ اینچ چاه چهارم آغاز شده است.

مسعودی با تأکید بر اینکه ملاک عمل پتروپارس استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی است، گفت: تاکنون صددرصد قراردادهای مطالعات اولیه و سرویس‎های عمومی، ۵۰ درصد خریدهای زیرسطحی و روسطحی و صددرصد قرارداد پیمانکاران زیرسطحی و روسطحی با شرکت‎ها و تأمین‎کنندگان داخلی بسته شده که به این ترتیب به اشتغال‌زایی حدود ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و حدود ۲۰۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم انجامیده است.

2/31151

منبع: روابط عمومی گروه پتروپارس


کلمات کليدي
فاز ۱۱ پارس جنوبی، پتروپارس، حفاری، پارس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
بهره‌برداری از نخستین اسکله گاز مایع بندر صادراتی تمبک
حفر و تکمیل ۷۹ حلقه چاه‌ نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز جنوب
راه‌اندازی مخازن گاز مایع پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید