پنجشنبه 1 مهر 1400   06:58:50
13:441400/5/6
گوره - جاسک جایگاه سازندگان و پیمانکاران ایرانی را تقویت کرد

مدیر کارخانه پتکو در اجرای طرح ساخت خط لوله گوره - جاسک گفت: این طرح جایگاه سازندگان تجهیزات نفت و پیمانکاران ایرانی را تقویت کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، میرجعفر سیدحمزه درباره تعهدهای پتکو در اجرای این طرح گفت: ۱۰ پمپ از مجموع ۵۰ پمپ این پروژه بر اساس طراحی و مدل‌سازی پتکو طراحی شده است و افزون بر این، پتکو پمپ‌های تخلیه مخازن و پمپ‌های جانبی ایستگاه‌ها را نیز آماده می‌کند.  

وی اعتمادسازی به شرکت‌های داخلی برای تولید پمپ‌های بزرگ را از رویکردهای مثبت طرح گوره - جاسک برشمرد و افزود: از آنجا که ساختار پتکو، ساخت پمپ‌های بزرگ است و خط تولید آن هم برای همین هدف طراحی شده است، ساخت پمپ‌های مربوط به این طرح و پمپ‌های جدید تمرین مناسبی برای پتکو بود و در طول این کار بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش نیرو داشتیم. حسن این اعتمادسازی آن بود که گروه طراحی و اجرای پروژه به انجام پروژه‌های بزرگ عادت کردند و انحصار شرکت‌های خارجی را شکستند.  

وی با تأکید بر اهمیت راهبردی این پروژه به‌دلیل تنوع‌بخشی به مسیرهای صادرات نفت خام و دور زدن تنگه هرمز، گفت: منطقه جاسک می‌تواند در حاشیه این خط لوله از نظر اشتغال‌زایی و درآمدزایی توسعه یابد. این طرح سبب تقویت جایگاه سازندگان تجهیزات نفت شد و گروه کارفرما، پیگیری بسیار فشرده‌ای داشت و به طور مستمر، مشکلات را از نزدیک بررسی می‌کرد و راهگشا بود.

پتکو بزرگ‌ترین تولیدکننده پمپ‌های کولینگ پتروشیمی و بزرگ‌ترین تولیدکننده پکیج‌های آتش‌نشانی در کشور است.

2/31916
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 1 مهر 1400 01:16:44
nioc