دوشنبه 18 فروردين 1399   19:06:32
17:281398/12/7
تعمیر اساسی برج اکسیژن‌زدای دیگ‌های بخار در منطقه لاوان

برج اکسیژن‌زدای دیگ‌های بخار منطقه لاوان با تلاش کارکنان واحدهای بهره‌برداری خشکی، تعمیر، بازسازی، نصب و راه‌اندازی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس بهره‌برداری خشکی منطقه لاوان اظهار کرد: سیستم هوازدا برای عاری کردن آب تغذیه دیگ‌های بخار به‌صورت مکانیکی استفاده شده است و با افزایش دما، سبب افزایش میزان بازدهی و جلوگیری از نوسانات دمایی آب تغذیه دیگ‌های بخار می‌شود.

 امین فخرآرا افزود: سیستم هوازدای دیگ‌های موجود در تاسیسات آب و بخار منطقه لاوان در سال ۷۱ پس از نوسازی تاسیسات در سرویس قرار گرفته و تاکنون با وجود گذشت مدت زمان کارکرد مفید (۱۵ سال)، همچنین به علت تک بودن تجهیز، امکان سرویس دوره‌ای و تعمیر اساسی مهیا نشده و همین موضوع سبب فرسودگی و ایجاد خوردگی در تیوب‌های دیگ‌های بخار به علت وجود اکسیژن ناشی از کاهش کارایی مطلوب سیستم شده است.

وی گفت: برای حل مشکل و به دلیل زیاد بودن هزینه خرید و نصب یک سیستم جدید هوازدایی مشابه، موضوع تعمیر اساسی سیستم موجود در دستورکار واحد بهره‌برداری خشکی قرار گرفت.

فخرآرا تصریح کرد: در همین راستا و پس از تعیین نیازهای عملیاتی و با انجام یکسری تغییرات مکانیکی محدود و موقتی روی مخزن ذخیره این سیستم و به‌منظور جلوگیری از بروز وقفه عملیات هوازدایی در طول مدت زمان انجام فعالیت‌های تعمیراتی، از سرویس خارج و پس از پایان عملیات تعمیر اساسی، با صرفه هزینه‌ای بیش از ۵۰ میلیون ریال بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای دوباره نصب شد و در سرویس قرار گرفت.

2/28741

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره


کلمات کليدي
شرکت نفت فلات قاره ایران، لاوان، تعمیر اساسی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در مناطق عملیاتی نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا
رتبه سازمانی کارکنان نفت فلات قاره شاغل در سکوهای دریایی ارتقاء یافت
اقدامات شرکت نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا روزانه رصد می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید