پنجشنبه 1 آبان 1399   19:38:32
14:331399/6/3
افتتاح جاده پیرامونی باند فرودگاه جزیره خارک

پروژه جاده ایمنی – امنیتی دسترسی به باند فرودگاه شهدای جزیره خارک هم‌زمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هم‌زمان با هفته دولت و با حضور مسئولان، پروژه جاده ایمنی – امنیتی دسترسی به باند فرودگاه شهدای جزیره خارک به بهره‌برداری رسید.

عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: جزیره خارک به‌عنوان یکی از نقاط مهم، راهبردی و مرکز صادرات نفت خام کشور است که شرکت‌های نفتی و پتروشیمی متناسب با مأموریت‌های خود در این جزیره مستقر هستند.

وی افزود: با توجه به موقعیت جزیره خارک که تنها راه دسترسی به آن از طریق دریا و هوا است و ممکن است در طول سال با توجه به شرایط آب و هوایی دسترسی به راه‌های آبی وجود نداشته باشد، نقش فرودگاه شهدای جزیره خارک به‌عنوان مهم‌ترین و راهبردی‌ترین فرودگاه‌های کشور در حوزه حمل‌ونقل هوایی و مرکز ثقل پشتیبانی از فرایندهای عملیاتی  پایانه‌های نفتی ایران در دریافت، ذخیره‌سازی و صادرات نفت خام و نیز ارائه خدمات هوایی به دیگر شرکت‌های نفتی مستقر در جزیره، ارگان‌ها و مردم حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: این پروژه‌ جزو الزام‌های فرودگاهی است و با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال و به طول ۶ کیلومتر و عرض ۷ متر از سوی عملیات عمومی و خدمات پشتیبانی پایانه‌های نفتی ایران اجرا شد.

2/30110

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران


کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران، فرودگاه خارگ، خارک
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
اجرای پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B خارک
نوسازی خطوط لوله در پایانه نفتی خارک
  • 1399/7/30 چهارشنبه نوسازی خطوط لوله در پایانه نفتی خارک
    مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: خطوط لوله ورودی و خروجی تعدادی از مخازن پایانه نفتی خارک با توجه به قدمت و فرسودگی و عمر بالا، نیازمند تعویض و نوسازی تشخیص داده شد و این خطوط که حد فاصل مخازن ۱۶ تا ۱۸ و خط ورودی مخزن ۳۲ هستند با استفاده از توان داخلی شرکت و ماشین‌آلات و کالای موجود در انبارهای شرکت در حال تعویض است.
هشتمین نشست مدیریت شرایط اضطراری خارک برگزار شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید