پنجشنبه 1 آبان 1399   18:29:17
15:511399/6/4
دکل چاه‌پیمایی سکوی D-۱۶ خارک نصب شد

دکل چاه‌پیمایی سکوی D-۱۶ با تلاش کارکنان منطقه عملیاتی خارک شرکت نفت فلات قاره ایران نصب شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس خدمات فنی چاه‌های منطقه خارک گفت: دکل چاه‌پیمایی که روی چاه D-۱۶ نصب شده از تجهیزاتی است که روی سکوهای اقماری به علت فضای کوچک برای انجام عملیات چاه‌پیمایی استفاده می‌شود.

علی ریاضی‌پور افزود: این دکل  در سال ۹۶ برای استقرار دکل WT-۲ بریده شد که به علت فرسودگی بیش از حد امکان استفاده دوباره از آن میسر نشد. پس از آن دکل جدیدی از سوی منطقه ساخته شد، اما به دلایل مختلف از قبیل نامساعد بودن شرایط جوی، نبود کشتی جرثقیل‌دار و بالا بودن حجم کارها نصب نشد. سرانجام دکل چاه‌پیمایی ساخته شده پس از انتقال به اسکله از سوی شناور یاسین روی سکو نصب شد که با این کار امکان انجام عملیات چاه‌پیمایی روی چاه D-۱۶ میسر می‌شود.

وی اظهار کرد: این عملیات به همت و تلاش واحدهای خدمات فنی چاه‌های نفت، تعمیرات و عملیات دریایی انجام شد و در مدت یک روز انتقال و نصب آن پایان یافت.

2/23011

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
منطقه عملیاتی خارک، خارگ ، دکل چاه‌ پیمایی، شرکت نفت فلات قاره ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
اجرای پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B خارک
نوسازی خطوط لوله در پایانه نفتی خارک
  • 1399/7/30 چهارشنبه نوسازی خطوط لوله در پایانه نفتی خارک
    مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: خطوط لوله ورودی و خروجی تعدادی از مخازن پایانه نفتی خارک با توجه به قدمت و فرسودگی و عمر بالا، نیازمند تعویض و نوسازی تشخیص داده شد و این خطوط که حد فاصل مخازن ۱۶ تا ۱۸ و خط ورودی مخزن ۳۲ هستند با استفاده از توان داخلی شرکت و ماشین‌آلات و کالای موجود در انبارهای شرکت در حال تعویض است.
استقرار سامانه مدیریت انرژی در منطقه سیری
  • 1399/7/28 دوشنبه استقرار سامانه مدیریت انرژی در منطقه سیری
    براساس الزام‌های قانونی در حوزه مهندسی و برنامه‌ریزی انرژی از جمله قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، استقرار سامانه مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 در سه بخش صنعت، ساختمان و حمل‌ونقل در پایلوت منطقه سیری شرکت نفت فلات قاره با موفقیت طراحی و پیاده‌سازی شد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید