پنجشنبه 1 آبان 1399   18:34:37
11:101399/6/17
پایان تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری خانگیران

تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری خانگیران در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق پایان یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اعلام این خبر گفت: تعمیرات اساسی سالانه تأسیسات، ضامن تولید پایدار گاز در فصول سرد سال است.

فرشید خیبری ادامه داد: از ساعات اولیه روز ششم شهریورماه، گاز ترش ارسالی به شرکت پالایش شهیدهاشمی‌نژاد قطع و براساس هماهنگی بین دو شرکت، ایمن‌سازی و آماده‌سازی مرکز اندازه‌گیری با رعایت الزام‌های ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی آغاز شد.

مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با تشریح برنامه تعمیرات اساسی تأسیسات مهم و راهبردی مرکز اندازه‌گیری بیان کرد: چهار هدر موجود در این مرکز، شریان‌های اصلی تأمین گاز پالایشگاه است و از این رو اهمیت تعمیرات این مجموعه از این جهت است که نخست پایداری تأمین گاز ورودی به پالایشگاه را تضمین می‌کند و از سوی دیگر با توجه به محدودیت زمان خاموش ماندن واحدهای تصفیه باید در کمترین زمان ممکن انجام شود.

خیبری تأمین کالای مورد نیاز را یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در انجام دقیق و به‌موقع تعمیرات اساسی دانست و افزود: با همکاری واحدهای تعمیراتی، کالاهای مورد نیاز شناسایی شد و خرید و تأمین آن با تلاش همکاران در اداره تدارکات کالا انجام شد.

وی تصریح کرد: این بخش از تعمیرات اساسی تأسیسات تولید گاز به‌عنوان مهم‌ترین و حساس‌ترین رویداد تعمیراتی سالانه به‌صورت شبانه‌روزی و با انجام بیش از ۷۳۰ مورد درخواست کار تعمیراتی اعم از پیشگیرانه و اصلاحی و نیز صرف ۶ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت از سوی ۱۹ تیم کاری برنامه‌ریزی و محقق شد.

مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های پیشین در واحدهای بهره‌برداری، بازرسی فنی، تعمیرات، اچ‌اس‌یی، خدمات پشتیبانی و تدارکات کالا را برای انجام صحیح و مطمئن تعمیرات بسیار مهم و سازنده ارزیابی و اظهار کرد: از بهمن‌ماه پارسال برنامه‌ریزی و عیب‌یابی نقاط اصلاحی و تعمیراتی انجام شده است و با اجرای کامل، ایمن و موفق، تعمیرات اساسی طبق برنامه از پیش‌تعیین‌شده در تاریخ دهم شهریورماه پایان یافت.

خیبری گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، تعمیرات اساسی امسال با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی مصوب و بدون ایجاد هیچ‌گونه خللی در برنامه‌ها انجام شد.

2/30184

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
تعمیرات اساسی، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، خانگیران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تعمیرات اساسی مرکز جمع‌آوری شرقی خانگیران پایان یافت
تامین اعتبار بیش از ۹۰ پروژه‌ سرمایه‌ای و جاری در نفت و گاز شرق
آمادگی تاسیسات نار و کنگان برای تولید حداکثری گاز در زمستان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید