جمعه 15 اسفند 1399   22:15:04
11:121399/10/15
نخستین دوره آموزش کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز برگزار شد

اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران نخستین دوره آموزش مجازی کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز (IWCF) را برگزار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سرپرست آموزش حفاری اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: دوره‌ها پیش از این به‌صورت حضوری تشکیل می‌شد که به سبب شیوع بیماری کووید ۱۹ و الزام رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حسب اهمیت دوره، از طریق بستر فضای مجازی دنبال می‌شود.

سیدمحمدحسین جزایری افزود: برگزاری دوره‌های IWCF سال‌ها براساس قرارداد همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و یک شرکت خارجی در اهواز برگزار می‌شد که چند سال به سبب تحریم‌ها تشکیل آن دچار وقفه و تأخیر  شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت تشکیل این دوره‌ها به‌ویژه پس از حادثه فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید بنا به دستور وزیر نفت مبنی بر الزام گذراندن دوره‌های آموزشی کنترل فوران چاه در سطوح مختلف برای کارکنان شاغل در واحدهای عملیاتی، فنی، تخصصی و مهندسی، پروژه‌های خدمات فنی و ویژه در راستای شیوه‌نامه صلاحیت حرفه‌ای کارهای مربوط به عملیات حفاری، برگزاری این دوره‌ها از سوی اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی ملی حفاری تحت نظارت مرکز آموزش شرکت ملی نفت ایران در دستور کار قرار گرفت.

جزایری گفت: این دوره‌ها پس از دریافت مجوزهای لازم و تعیین صلاحیت مربیان مجرب از سوی وزارت نفت با استفاده از همه ظرفیت‌ها و فضا و امکانات با اولویت کارشناسان عملیاتی شرکت ملی حفاری به‌صورت حضوری تشکیل شد و چند دوره استمرار داشت که با شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی، تداوم کلاس‌ها از طریق بستر فضای مجازی و به‌صورت برخط برنامه‌ریزی شد و به اجرا درآمد.

وی ادامه داد: با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت نسبت به تهیه نرم‌افزارهای آموزشی اقدام و همسو با آن در زمینه تولید محتوا، کتاب‌های مرجع و جزوه‌های آموزشی مبادرت شد و در نخستین گام ۲۵ نفر از کارشناسان شرکت از تاریخ ششم تا دهم دی‌ماه در این دوره که در سطوح دو و سه برگزار شد، شرکت کردند.

جزایری با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در این دوره‌ها در صورت دریافت نمرات قبولی، گواهینامه با اعتبار دو ساله دریافت می‌کنند، اظهار کرد: براساس برنامه تدوین‌شده تا پایان امسال، ۴۰ نفر دیگر از کارشناسان شرکت حسب نوع مسئولیت عملیاتی فرصت حضور در دوره‌های آموزشی کنترل فوران چاه را خواهند یافت.

2/30803

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، فوران چاه‌ های نفت و گاز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
دکل ۳۳ فتح برای حفاری چاه هیرکان در گلستان مستقر می‌شود
حفر و تکمیل ۷۹ حلقه چاه‌ نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز جنوب
استقرار دکل ۹۳ فتح در میدان نفتی سیاهمکان
  • 1399/11/14 سه‌شنبه استقرار دکل ۹۳ فتح در میدان نفتی سیاهمکان
    دستگاه حفاری سنگین خشکی ۹۳ فتح شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت میدان نفتی سیاهمکان در گستره عملیاتی مناطق نفت‌خیز جنوب در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مستقر شد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید