جمعه 15 اسفند 1399   23:02:51
19:201399/10/17
راه‌اندازی ۳ واحد فرآورشی نمک‌زدایی در مسجدسلیمان

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از راه‌اندازی ایمن واحدهای بهره‌برداری و نمک‌زدایی هفت شهیدان و نمک‌زدایی هفتکل/ نفت سفید با تشکیل کارگروه PSSR و اجرایی شدن دستورالعمل آن خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اعلام این خبر گفت: در راستای انجام تعهدات تولید و پس از پایان تعمیرات اساسی گسترده در واحدهای بهره‌برداری و نمک‌زدایی هفت شهیدان، نمک‌زدایی هفتکل/ نفت سفید، به‌منظور راه‌اندازی ایمن و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی از قبیل نشت نفت و گاز یا آتش‌سوزی احتمالی برای نخستین بار کارگروه PSSR تشکیل شد.
 
فرید غلامی حموله افزود: با تشکیل نشست‌های پرشمار ابتدا چک‌لیست‌های مربوطه از سوی اداره‌های نگهداری و تعمیرات مهندسی فرآورش - بهره‌برداری با محوریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) بومی‌سازی و پانچ‌ها و نواقص در سطح واحد از سوی اعضای کارگروه شناسایی و برطرف شد.
 
وی اظهار کرد: در پایان و پس از حضور مداوم و ۷۲ ساعته همه اعضای کارگروه در واحدهای مربوطه با برآورد دقیق از سطح ریسک و شناسایی خطرات و تدوین دستورعمل‌های راه‌اندازی و هوازدایی به‌منظور کاهش ریسک‌های عملیاتی، برای نخستین بار از گاز نیتروژن برای هوازدایی همه تجهیزات و ظروف فرآیندی استفاده شد.
 
غلامی‌ تصریح کرد: پیش از این هوازدایی تجهیزات و تأسیسات فرآیندی با استفاده از گاز شیرین انجام می‌شد که برای نخستین بار و با استفاده از دستورعمل‌های شرکت ملی نفت ایران در این تأسیسات با استفاده از گاز نیتروژن صورت گرفت، ضمن اینکه تعهد مدیریت در پیشبرد اهداف و پیاده‌سازی دستورعمل‌های اچ‌اس‌ئی سبب آن شده رکورد روزهای بدون حادثه همچنان حفظ شود.

2/30815

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید