جمعه 15 اسفند 1399   23:14:16
17:361399/11/1
تشریح اقدام‌های زیست محیطی شرکت نفت و گاز غرب

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب به مناسبت فرارسیدن هفته هوای پاک، اقدام‌های زیست محیطی خود را برای کمک به بهسازی هوای پاک تشریح کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب درباره اقدامات شاخص زیست محیطی این شرکت با هدف کمک به استمرار هوای پاک گفت: در این زمینه اقداماتی همچون انجام مطالعات و ارزیابی چرخه عمر فرآورش نفت خام با رویکرد مدیریت انرژی، نصب دستگاه K.O.D در مسیر فلر جهت نمکزدایی گاز و بهسوزی فلرها، تعویض تیپ فلر منطقه عملیاتی تنگ بیجار، احداث ایستگاه های تقویت فشار و مجتمع گاز و گاز مایع NGL- ۳۱۰۰، مزایده و فروش گاز های همراه نفت، انجام شده است.

نادر فتاحی اقداماتی از قبیل انجام مطالعات، تهیه شرح نیاز و برآورد مالی پروژه خرید و نصب تجهیزات سامانه برخط آلاینده‌های زیست محیطی در مناطق عملیاتی تابعه (دهلران، سرکان مالکوه، تنگ بیجار و نفت شهر) و همچنین مرکز شهرستان دهلران و همچنین تهیه شرح نیاز دستگاه‌های سیار فرآورش نفت (MOT ) به منظور جلوگیری از سوزاندن مواد هیدروکربنی در شرایط خاص عملیاتی و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی را از جمله مهم ترین این فعالیت ها خواند.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از دیگر اقدامات موثر این شرکت در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا مطابق قانون هوای پاک را اسقاط بیش از ۴۰ دستگاه خودروی فرسوده براساس بخشنامه سن فرسودگی و جایگزینی تعدادی از آنها با خودروهای جدید جهت جلوگیری از آلودگی هوا و اخذ گواهینامه ۱۶۰۰۰ معاینه فنی موتورخانه در ساختمان های ستاد این شرکت در کرمانشاه، ساختمان اداری ایلام، مجتمع مسکونی شهید تندگویان و مجموعه ورزشی ایلام عنوان کرد.

وی با اشاره به ضرورت نهادینه کردن بيش از پيش فرهنگ HSE در همه سطوح شغلی تصریح کرد: به منظور تقویت اهداف و محورهای HSE در شرکت ها باید همه مدیران، روسا و کارکنان در امر فرهنگ‌ سازی HSE تلاش مستمر داشته باشند.

2/30855

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تحقق کامل برنامه تولید تکلیفی در نفت و گاز غرب
پتانسیل نفت و گاز اروندان در دستیابی به عنوان شرکت سبز
پایان تعمیرات واحد نمک‌زدایی و بهره‌برداری دهلران
  • 1399/10/10 چهارشنبه پایان تعمیرات واحد نمک‌زدایی و بهره‌برداری دهلران
    مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب گفت: تعمیرات اساسی در واحد نمک‌زدایی و بهره‌برداری قدیم دهلران با هدف حفظ، نگهداشت و استمرار تولید در قالب فعالیت تعمیراتی، با صرف بیش از ۴۵ هزار نفرساعت در کمتر از دو ماه با موفقیت پایان یافت.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید