سه‌شنبه 31 فروردین 1400   09:06:06
11:551399/11/27
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تاکید کردپتانسیل نفت و گاز اروندان در دستیابی به عنوان شرکت سبز

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در بازدید از تاسیسات نفتی و پروژه های زیست محیطی شرکت نفت و گاز اروندان در منطقه غرب کارون، گفت: با استناد به اقدامات قابل توجه زیست محیطی در این شرکت، امکان دستیابی به عنوان شرکت سبز در آینده ای نزدیک برای شرکت نفت و گاز اروندان وجود دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در جریان بازدید مدیركل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از تاسیسات شركت نفت و گاز اروندان که روز یکشنبه (26 بهمن 99) با حضور مدیرعامل، مدیران و مسئولان این شرکت و اداره کل حفاظت محیط زیست استان انجام شد، روند پیشرفت پروژه های زیست محیطی در غرب کارون در چارچوب زیست محیطی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با اشاره به فعالیت صنعت نفت در بخش وسیعی از استان نفتخیز خوزستان، تلاش شرکت های نفتی در استان را در راستای حفاظت از محیط زیست با اهمیت و مهم دانست و افزود: این اداره کل با نظارت دقیق و جامع بر این فعالیت ها، آمادگی دارد تا نظرات کارشناسی و تعامل با شرکت‌ها در جهت حفاظت  محیط زیست را ارتقا بخشد.  

محمد جواد اشرفی گفت: فعالیت شرکت نفت و گاز اروندان به لحاظ دامنه فعالیت آن در تالاب هورالعظیم، از حساسیت ویژه ای در بحث محیط زیست برخوردار است که اقدامات به عمل آمده از سوی این شرکت در بخش های آب، خاک و هوا قابل توجه بوده است و با اتمام پروژه های در دست اجرا شاهد تحول چشمگیری در مقوله اهتمام به مسائل زیست محیطی در منطقه خواهیم بود.

وی از حسن توجه مدیرعامل و مدیران شرکت نفت و گاز اروندان به مسائل زیست محیطی و اقدامات به عمل آمده در این راستا قدردانی کرد و افزود: با توجه به برنامه ریزی های مطرح شده این شرکت و همچنین نظارت و بررسی های مستمر کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و ادارات تابع در خصوص فعالیت شرکت نفت و گاز اروندان در غرب کارون و به خصوص تالاب هورالعظیم، این پتانسیل وجود دارد که این شرکت در آینده نزدیک به یکی از شرکت ‌های سبز تبدیل شود.

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های زیست محیطی در گستره عملیاتی این شرکت، گفت: تمامی فعالیت های شرکت اروندان در چارچوب اهمیت بخشی به مقوله های زیست محیطی از جمله حفاظت از اکوسیستم آب، هوا و خاک در تالاب بین المللی هورالعظیم انجام می شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان افزود: این شرکت در تعامل و همکاری موثر و مستمر با اداره کل حفاظت محیط زیست استان و ادارات محیط  زیست شهرستان ها، با اولویت بخشی به پروژه ها و اقدامات زیست محیطی، تلاش دارد تا حد امکان آلاینده های صنعتی را حذف و یا به حداقل ممکن کاهش دهد.

وی با اشاره به پروژه جمع آوری گازهای همراه نفت، گفت: این پروژه با برنامه ریزی برای جمع آوری 50 میلیون فوت مکعب گاز در روز از سوی یک شرکت بخشی خصوصی در مرحله اجرا است و بهره برداری از آن تاثیر بسزایی در کاهش آلاینده های زیست محیطی خواهد داشت.

پورهنگ با بیان اینکه طرح انتقال گازهای مازاد میدان نفتی دارخوین از طریق خط لوله به کارخانه گاز و گاز مایع 3200 نیز در دستور کار است، در زمینه اجرای پروژه احداث حوضچه بتنی (لندفیل) نیز اظهار کرد: این پروژه اواخر سال گذشته با اعتبار 100 میلیارد ریال، وارد فاز اجرایی شد.

وی توضیح داد: دفن کنده های حفاری با توجه به طرح های توسعه میادین نفتی در منطقه از اهمیت زیست محیطی بالایی برخوردار است.  

25801/4

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید