سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400   18:55:54
12:041400/1/31
تشکیل گروه تخصصی امداد و نجات در نفت و گاز زاگرس جنوبی

نخستین گروه تخصصی امداد و نجات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ازسوی اداره اچ‌اس‌ئی منطقه عملیاتی پارسیان تشکیل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس منطقه عملیاتی پارسیان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: به‌دلیل کوهستانی بودن مناطق عملیاتی و وجود جاده‌های سخت‌گذر کوهستانی، گروه تخصصی امداد و نجات در این منطقه تشکیل شد که عمده وظایف این گروه، امدادرسانی و نجات مصدومان در جاده‌ها، مناطق کوهستانی و ارتفاعاتی مانند دکل‌های حفاری، نجات مصدومان از درون مخازن و گودال‌ها و کمک‌های اولیه امداد و نجات پیش‌بیمارستانی است.

محمد نجفی افزود: این گروه متشکل از هشت نفر از آتش‌نشانان زبده منطقه عملیاتی پارسیان است که در حال گذراندن دوره‌های پیشرفته‌تر آموزشی دسترسی با طناب، امداد و نجات از ارتفاع، امداد و نجات حوادث جاده‌ای، کمک‌های اولیه پیش‌بیمارستانی و... هستند.

رئیس منطقه عملیاتی پارسیان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی از سوی اداره بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل ستاد شیراز برنامه‌ریزی شده‌ است و با همکاری جمعیت هلال احمر استان فارس برای گروه‌های منتخب همه مناطق عملیاتی شرکت زاگرس جنوبی برگزار می‌شود.

منطقه عملیاتی پارسیان شامل چهار میدان فعال عملیاتی تابناک، هما، شانول و وراوی است که در جنوب استان فارس و در مجاورت شهرستان‌های لامرد، مهر، خنج و پارسیان قرار دارد و خوراک مورد نیاز پالایشگاه گاز پارسیان را تأمین می‌کند.

2/31357

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید