پنجشنبه 1 مهر 1400   06:27:48
13:031400/4/22
نخستین چاه تولیدی سکوی نصر ۵ عملیاتی شد

نخستین چاه تولیدی سکوی اقماری نصر ۵ شرکت نفت فلات قاره ایران در مسیر اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان‌های سیوند و اسفند عملیاتی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بین‌المللی حفاری (DCI) گفت: در ادامه فعالیت‌های شرکت توسعه‌ای پتروایران در طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان‌های اسفند و سیوند (منطقه عملیاتی سیری)، پس از حفاری و تکمیل موفق چاه‌های SICF7-SICF6 و E1P6، نخستین چاه تولیدی سکوی اقماری نصر ۵ نیز با راهبری و نظارت فنی شرکت نفت فلات قاره ایران پس از تکمیل عملیاتی شد.

حمیدرضا ثقفی با اشاره به اینکه شرایط سکوی نصر ۵ میدان سیوند به‌دلیل ابعاد غیرمتعارف پلتفرم و ناپایداری بستر دریا در محل این سکو همچنین محدودیت‌های ناشی از کابل‌های برق و لاین‌های ورودی و خروجی به سکو منحصربه‌فرد است، تصریح کرد: استقرار دستگاه‌های حفاری متداول در خلیج فارس در کنار این سکو در عمل غیرممکن بوده و در نتیجه این محدودیت‌ها در دهه‌های گذشته امکان عملیات حفاری برای توسعه میدان سیوند میسر نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به دغدغه شرکت نفت فلات قاره ایران به‌عنوان کارفرمای طرح، شرکت بین‌المللی حفاری (زیرمجموعه شرکت توسعه پترو ایران) با شناسایی ریسک‌های فنی و امکان‌سنجی اقتصادی به همراه شبیه‌سازی و آنالیز ابعادی دستگاه‌های حفاری موجود اقدام به بررسی تمامی سناریوهای ممکن به‌منظور استقرار دستگاه حفاری مناسب کرد.

ثقفی اظهار کرد: سرانجام دستگاه حفاری مناسب برای انجام این مأموریت انتخاب شد و عملیات حفاری چاه S1CE6 با موفقیت و طبق برنامه زمان‌بندی کارفرما پایان یافت که سبب افزایش ۲ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید این سکو شد.

2/31814

منبع: روابط عمومی شرکت پتروایران


کلمات کليدي
سکوی نصر، طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت پتروایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
شرکت نفت فلات قاره؛ ۴۱ سال خودباوری در صنعت نفت ایران
  • 1400/6/29 دوشنبه شرکت نفت فلات قاره؛ ۴۱ سال خودباوری در صنعت نفت ایران
    شرکت نفت فلات قاره ایران وظیفه استخراج و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی و گازی کشور در طول بیش از هزار و ۲۰۰ کیلومتر از گستره آب‌های نیلگون خلیج‌فارس (به استثنای پارس جنوبی و شمالی)، همچنین دریای عمان را با پیشینه بیش از نیم قرن تجربه به‌عهده دارد.
انجام موفق و همزمان عملیات‌ تعمیراتی در سکوی ایلام
نصب آخرین عرشه سکوی مسکونی میدان فروزان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 1 مهر 1400 01:16:44
nioc