پنجشنبه 1 مهر 1400   07:04:41
14:141400/4/27
پیشبرد ساخت ۲ سکوی مسکونی و فرآورشی میدان فروزان

ساخت سازه‌های سکوی زیستی میدان مشترک فروزان وارد مرحله‌ای تازه شده و عملیات اجرایی سکوی فرآورشی این میدان نیز در حال انجام است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با ازسرگیری فعالیت‌های اجرایی پروژه تکمیل ساخت و نصب سکوهای فوقانی میدان فروزان از اواخر پارسال، عملیات مهندسی، خرید و ساخت سکوی زیستی (FYA) و سکوی فرآورش گازی (FZA) با هدف تکمیل پروژه در مدت ۲۶ ماه آغاز شده و در جریان است.

در این زمینه عملیات اجرایی طبقات سکوی فرآورشی FZA در بخش ساخت، با هدف برپاسازی و آماده‌سازی بستر نصب تجهیزات در مجموع پنج طبقه در حال انجام است که با تکمیل، نصب و راه‌اندازی این سکو و به‌دنبال آن انتقال گازهای همراه میدان فروزان به خشکی، گامی مثبت در جلوگیری از سوختن گازهای همراه این میدان انجام می‌شود.

از سوی دیگر، با قرارگیری طبقه اصلی (Main) روی Cellar در سکوی زیستی FYA در ۲۶ تیرماه امسال، عملیات ساخت سازه‌های این سکو وارد مرحله‌ای تازه شده است. پس از پایان نصب و تکمیل جوشکاری ستون‌ها برای اتصال کامل این دو طبقه، عملیات با نصب طبقات QA، QB  و Roof ادامه خواهد یافت.

با قرارگیری هلی‌دک (Helideck) روی طبقه بالایی (Roof)، در مجموع ۹۰۰ تن ماژول سازه‌ای برای برپاسازی این سکوی مسکونی تا پایان شهریورماه امسال بالا کشیده می‌شود.

تکمیل عملیات ساخت و نصب سکوی زیستی FYA با ظرفیت اسکان ۷۰ نفر، به رفع مشکل اسکان کارکنان عملیاتی میدان مشترک نفتی فروزان کمک می‌کند.

4/31831

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
میدان فروزان، شرکت نفت فلات قاره ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
شرکت نفت فلات قاره؛ ۴۱ سال خودباوری در صنعت نفت ایران
  • 1400/6/29 دوشنبه شرکت نفت فلات قاره؛ ۴۱ سال خودباوری در صنعت نفت ایران
    شرکت نفت فلات قاره ایران وظیفه استخراج و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی و گازی کشور در طول بیش از هزار و ۲۰۰ کیلومتر از گستره آب‌های نیلگون خلیج‌فارس (به استثنای پارس جنوبی و شمالی)، همچنین دریای عمان را با پیشینه بیش از نیم قرن تجربه به‌عهده دارد.
انجام موفق و همزمان عملیات‌ تعمیراتی در سکوی ایلام
نصب آخرین عرشه سکوی مسکونی میدان فروزان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 1 مهر 1400 01:16:44
nioc