جمعه 20 تير 1399   23:26:05
09:031399/1/19
صنعت نفت آلبرتا کانادا به مذاکرات اوپک می‌پیوندد

نخست‌وزیر ایالت آلبرتای کانادا روز جمعه اعلام کرد: سونیا سَوِج، وزیر انرژی آلبرتا با هدف حل جنگ جهانی قیمتی نفت در نشست فوق‌ العاده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس، حاضر می شود و سعی می‌کند چگونگی نقش این استان را در یافتن راه‌حلی برای این مشکل بررسی کند.


به گزارش بلومبرگ، جیسون کنی گفت: به دلیل شرایط جغرافیایی خود نمی‌توانیم نقش تاثیرگذاری بر قیمت ‌های جهانی داشته باشیم، با این حال اگر برای متوقف کردن این بحران به تلاش بیشتری نیاز باشد، قادر به ایفای نقش هستیم. 

وی، عربستان و روسیه و سرازیر شدن سیل ‌آسای نفت این دو کشور به بازار را مقصر اصلی سقوط قیمت نفت دانست و افزود: مذاکرات خود با مقام‌های ایالات متحده آمریکا درباره چگونگی محافظت از صنعت آمریکای شمالی در برابر اقدام روس‌ ها و سعودی ‌ها را ادامه داده است.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا روز جمعه ضمن تأکید بر ادامه تلاش ‌های این کشور در سطح بین‌ المللی برای کمک به حل بحران کنونی بازار نفت گفت: ما گفت ‌و گوهای خود را با جامعه جهانی از جمله اوپک ادامه می‌دهیم.

ترودو افزود: می‌دانیم که این سطح پایین و فاجعه‌ بار قیمت نفت بر اقتصاد بسیاری از مردم کانادا و بخش‌ های نفتی این کشور اثر منفی می‌گذارد، بنابراین به تلاش‌ های خود در سطح بین‌ المللی ادامه می‌دهیم تا در تصمیم‌ های دشوار و توافق احتمالی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک تأثیرگذار باشد.

وی تأکید کرد که برای عبور از بحرانی کنونی در زمینه سلامت و اقتصاد باید همکاری در سطح جهانی باشد.

20915/8
کلمات کليدي
صنعت نفت آلبرتا، بحران بازار نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید