جمعه 28 شهریور 1399   21:28:19
12:401399/5/14
کاهش قیمت نفت در پی نگرانی از تقاضای سوخت 

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۲ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۱۴ مردادماه) با ۲۷ سنت کاهش به ۴۳ دلار و ۸۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲۲ سنت کاهش به ۴۰ دلار و ۷۹ سنت رسید.


به گزارش خبرگزاری رویترز از ملبورن، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۱۳ تیرماه) ۴۴ دلار ۱۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۴۱ دلار و یک سنت بود.

قیمت نفت امروز به دلیل نگرانی درباره رشد تقاضای سوخت کاهش یافت، زیرا موج تازه‌ای از ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان سبب افزایش دوباره محدودیت‌ها برای مهار ویروس کرونا می‌شود و این در حالی است که تولیدکنندگان عمده نفت شروع به افزایش تولید خود کرده‌اند.

لاچلان شاو، رئیس تحقیقات کالای بانک ملی استرالیا در این باره گفت: داده‌های مربوط تقاضای انرژی برای تولید جهانی دلگرم‌کننده بوده‌ است، اما هنوز هم شواهدی از توقف و کندی روند تقاضای نفت در بعضی از بازارها به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا وجود دارد.

2/29971

منبع: شانا


کلمات کليدي
قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تثبیت قیمت نفت در بازارهای جهانی
  • 1399/6/18 سه‌شنبه تثبیت قیمت نفت در بازارهای جهانی
    قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۵۱ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۱۸ شهریورماه) با ۶ سنت افزایش به ۴۲ دلار و ۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با کاهش ۶۴ سنتی به ۳۹ دلار و ۱۳ سنت رسید.
قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۴۵ دلار و ۱۹ سنت
قیمت سبد نفتی اوپک بالاتر از ۴۵ دلار ایستاد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید