شنبه 16 اسفند 1399   00:00:13
09:441399/10/3
حمایت مسکو از افزایش عرضه نفت اوپک پلاس در فوریه

روسیه اعلام کرد که این کشور از افزایش عرضه نفت کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی استقبال می‌کند.


به گزارش بلومبرگ، مقامات آگاه از سیاست‌های نفتی روسیه اعلام کردند که این کشور قصد دارد از افزایش بیشتر تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) در نشست ماه آینده این ائتلاف حمایت کند، حتی اگر نوع جدید ویروس کرونا سبب افزایش نگرانی از تقاضا شود.

این مقامات که به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: از هم‌اکنون مسکو معتقد است افزایش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای اوپک پلاس در ماه فوریه - مانند افزایش پیشین که برای ماه ژانویه توافق شده است - منطقی است.

بر اساس توافق ائتلاف اوپک پلاس در اوایل ماه دسامبر (۱۳ آذرماه)، این افزایش عرضه حداکثر مقدار مجازی است که می‌تواند به تولید اوپک پلاس افزوده شود. برای اجرای این افزایش تولید موافقت دیگر اعضای این ائتلاف ضروری است.

در نشست اخیر اوپک پلاس در ۱۳ آذرماه، اعضای این ائتلاف توافق کردند کاهش تولید روزانه نفت خود را در ماه ژانویه ۵۰۰ هزار بشکه تسهیل و نشست‌های ماهانه برگزار کنند تا درباره تعدیل بیشتر تولید تصمیم بگیرند.

ظهور ناگهانی نوع جدید ویروس کرونا که با سرعت بیشتری در اروپا در حال شیوع است موج خوش‌بینی اقتصادی ناشی از کشف چند واکسن را تضعیف کرده است. با این حال رویکرد کنونی روسیه نشان می‌دهد این کشور انتظار دارد بازار بتواند تولید بیشتر اوپک پلاس را جذب کند.
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید