یکشنبه 5 تیر 1401   06:27:29
08:291400/9/7
تلاش اوپک‌پلاس برای جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت نفت

اوپک و متحدانش در اجلاس هفته آینده طرح افزایش تولید خود را متوقف می‌کنند تا جلوی سقوط بیشتر قیمت نفت به دنبال خبر شیوع نوع جدید ویروس کرونا را بگیرند.


به ‌گزارش بلومبرگ، اوپک و متحدانش به ‌دنبال سقوط قیمت نفت در نتیجه شیوع نوع جدید ویروس کرونا، بیش‌از پیش به فکر کنار گذاشتن طرح خود برای افزایش بیشتر تولید در اجلاس هفته آینده افتاده‌اند.

طبق گزارش برخی نمایندگان، این ائتلاف 23 عضوی قصد دارد طرح افزایش تدریجی تولید خود را در اجلاس اول و دوم دسامبر متوقف کند. اوپک پلاس از قبل هم به خاطر خبر آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا و برخی دیگر از مصرف‌کنندگان، در فکر توقف روند افزایش تولید بود.

باب مک نالی، رئیس مؤسسه مشاوره راپیدان انرژی و از مقامات سابق کاخ‌سفید می‌گوید:«شیوع نوع جدید ویروس کرونا و احتمال وضع دوباره قرنطینه‌ها و محدودیت‌های سفر ازجمله تغییراتی است که می‌تواند وزرای اوپک پلاس را وادار به تغییر طرح‌های خود کند».

قیمت نفت خام به‌دنبال خبر شیوع نوع ناشناخته‌ای از ویروس کرونا در آفریقای جنوبی، 10 ‌درصد در لندن و نیویورک کاهش یافت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش قرار بود در ژانویه سال آینده میلادی 400 هزار بشکه دیگر به تولید نفت دنیا اضافه کنند. 

همچنین، وزیر انرژی عربستان هشدار داده‌ است بازارهای نفت در ماه آینده میلادی با مازاد عرضه مواجه خواهند بود و این ویروس جدید هم تهدید دیگری برای تقاضای نفت است.
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc