جمعه 28 شهریور 1399   21:27:10
16:151399/5/8
بخش PCR بیمارستان‌های‌ نفت تهران و اهواز راه‌اندازی شد

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از راه‌اندازی بخش PCR بیمارستان‌های‌ تهران و اهواز به‌منظور آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدیدات میکروبی و زیست‌محیطی خبرداد و گفت: به دنبال راه‌اندازی بخش پی‌سی‌آر برای شهرستان عسلویه هستیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حبیب‌اله سمیع عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های مستمر و مداوم سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، تجهیزات لازم برای بخش پی‌سی‌آر بیمارستان‌های نفت تهران و اهواز با ترک تشریفات خریداری و این بخش راه‌اندازی شد.

وی افزود: هم‌اکنون در بازه زمانی یک الی دو هفته نمونه و تست‌ها هم‌زمان در بیمارستان نفت تهران و دیگر مراکز مجهز به بخش پی‌سی‌آر انجام خواهد شد تا بعد از سنجش کیفیت کار و حصول اطمینان از نحوه صحت آزمایش‌های انجام‌شده، نمونه و تست‌ها به‌طور کامل و مستقل از سوی بیمارستان انجام شود.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیان اینکه برای تجهیز بخش پی‌سی‌آر بیمارستان‌های نفت تهران و اهواز بابت هر سیستمی رقمی بالغ بر ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: این بخش به دلیل فرآیند تخصصی بودن نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات ویژه‌ای است، چراکه بخش آزمایشگاهی PCR از آن دست بخش‌های تخصصی است که لازمه انجام آزمایش‌ها و تست‌های تخصصی و متعاقب آن دریافت پاسخ‌های قابل اعتماد، ایجاد محیطی استاندارد همراه با تجهیزات تخصصی را می‌طلبد.

سمیع تصریح کرد: سیستم‌های تهویه خاص، هود و هواکش مناسب، اتاق قبل و بعد از انجام کار، یخچال منفی ۷۰ درجه و... از جمله مواردی است که باید برای تجهیز این بخش لحاظ کرد.

وی یادآور شد: ضرورت ایجاد بخش PCR از سوی پدافند غیرعامل عنوان شده است که ما باید این امکانات را خودمان در صنعت نفت فراهم کنیم تا آمادگی لازم برای مواجهه با تهدیدات میکروبی و زیست‌محیطی داشته باشیم. به این منظور راه‌اندازی بخش PCR که همه بیماری‌های ویروسی و نیز از جمله بیماری کرونا را پوشش می‌دهد در دستور کار سازمان ‌بهداشت و درمان صنعت نفت قرار داده شد که خوشبختانه با همت کارکنان خدوم صنعت نفت توانستیم در این شرایط بحرانی این بخش را راه‌اندازی و خودمان به طور مجزا به انجام نمونه و تست‌های بیماران کرونایی اقدام کنیم.

2/29928

منبع: شانا


کلمات کليدي
بخش PCR، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، کرونا، بیمارستان نفت تهران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
مرکز PCR بیمارستان نفت از وزارت بهداشت تاییدیه رسمی گرفت
خدمات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تشریح شد
هم‌اندیشی برای مقابله با کرونا در نفت و گاز شرق
  • 1399/6/2 یکشنبه هم‌اندیشی برای مقابله با کرونا در نفت و گاز شرق
    مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق بر تهیه و تامین ملزومات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: واحدهای تهیه‌کننده لازم است برای ماه‌های آینده پیش‌بینی و برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند تا از این حیث با مشکل روبه‌رو نشویم.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید