دوشنبه 18 اسفند 1399   07:13:12
10:111399/12/3
واکسیناسیون کرونا در بیمارستان نفت تهران به‌زودی آغاز می‌شود

واکسیناسیون پیشگیری از کرونا در بیمارستان نفت تهران مطابق با هماهنگی‌های لازم ازسوی وزارت بهداشت و درمان و سهمیه لحاظ‌شده، به‌زودی آغاز می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا شهرامی، مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: در برنامه واکسیناسیون، گروه نخست کادر درمان، مرحله دوم  گروه‌های پرخطر و افراد سن‌بالا و بعد هم به ترتیب این واکسن باید به همه افراد زده شود؛ اینکه واکسیناسیون برای همه انجام شود بسیار اهمیت دارد، زیرا سبب کنترل بیماری می‌شود.

وی افزود: صحبت‌های مختلف راجع به  کشور سازنده واکسن، بحث‌های حاشیه‌ای است که نباید به آنها اهمیت داد و این مسائل نباید واکسیناسیون را در کشور به تعویق بیندازد.

مشاور اجرایی مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اظهار کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که ریسک واکسن، بیشتر از ریسک مصرف داروهای کرونا و ابتلا به این بیماری نیست، ضمن اینکه هر واکسنی که تولید شده حتماً امتحان شده و مراحل  تست را گذرانده است.

شهرامی تصریح کرد: واکسنی که در ایران توزیع می‌شود، در چند کشور دنیا تأیید شده و سازمان غذا و داروی کشور نیز تأیید کرده است، البته ناگفته نماند هر یک از واکسن‌ها که وارد شود و در کشور ساخته شود به‌طور حتم از نظر کارایی‌های پزشکی آزمایش شده است و پس از آن به مرحله واکسیناسیون عمومی می‌رسد.

 وی عنوان کرد: اکنون با وزارت بهداشت و درمان برای آغاز واکسیناسیون هماهنگ شده و سهمیه لازم تعلق گرفته است و به‌زودی مراحل اجرایی واکسیناسیون در صنعت نفت آغاز می‌شود.

2/31077

منبع: روابط عمومی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت


کلمات کليدي
کرونا، بیمارستان نفت تهران، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
برنامه توسعه تله مدیسین در مراکز درمانی نفت کلید خورد
حذف نسخه‌های‌ کاغذی در مراکز درمانی صنعت نفت تهران
خصوصی‌سازی سازمان بهداشت و درمان در دستور کار وزارت نفت نیست
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید