جمعه 7 آذر 1399   12:53:52
14:111399/4/17
تقویت اقدام‌های پیشگیرانه و امکانات تشخیصی کرونا در مناطق نفت‌خیز جنوب

وضعیت بیماری کرونا در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و آخرین اقدام های این شرکت و شرکت های تابعه بررسی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در نشست بررسی وضعیت کرونا در سطح مناطق نفتخیز جنوب، گفت: با توجه به وضعیت حاد استان خوزستان از حیث شیوع کرونا و تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران، بیشترین سهم اقلام بهداشتی تهیه شده توسط نفت به شرکت های مستقر در استان خوزستان اختصاص یافته است.

فرخ علیخانی با اشاره به کمک های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به جوامع پیرامونی در راستای پیشگیری از گسترش بیماری کرونا افزود: ضدعفونی کردن اماکن و روستاهای نزدیک تأسیسات نفتی و در اختیار قراردادن اقلام بهداشتی از سوی شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب، منطبق با مسولیت های اجتماعی و در راستای سیاست های شرکت ملی نفت ایران است.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه استان خوزستان، تداوم غربالگری، استفاده جدی تر از ماسک و پیشگیری از بیماری با فاصله گذاری اجتماعی همچنان مورد نیاز است.

احمد محمدی افزود: به علت افزایش مراجعه کنندگان به مراکز بهداشت سطح شهر برای انجام تست، ضرورت دارد به منظور رفاه حال کارکنان و برطرف کردن بخشی از نیازهای آنان راه اندازی مرکز PCR بیمارستان نفت هر چه سریع تر انجام شود.

وی افزود: با توجه به این که پیش بینی در مورد مدت زمان ادامه کرونا وجود ندارد، رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی همچنان تنها راه جلوگیری از ابتلای به این بیماری است و باید با جدیت اعمال و پایش شود.

افتتاح مرکز PCR بیمارستان نفت در هفته آینده

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز نیز در این نشست گفت: در دو هفته اخیر شرایط بهتری نسبت به گذشته داشتیم و در مجموع در روزهای اخیر شاهد کاهش بیماران و مراجعه کنندگان بوده ایم.

بهرام دهقان افزود: بخش عمده کارهای زیر ساختی و تکمیل مرکز PCR بیمارستان صنعت نفت انجام شده و امید می رود در آینده نزدیک این بخش افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی همکاران ما از تمام ظرفیت و امکانات موجود بیمارستان نفت برای خدمات رسانی به بیماران کووید 19 استفاده می کنند، ادامه داد: درخواستی برای خرید 6 دستگاه جدید ونتیلاتور و یک مخزن ذخیره اکسیژن 10 هزار متر مکعبی تهیه شده و در حال پیگیری است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز یادآور شد: بیمارستان بزرگ نفت اهواز، پزشکان و پرستاران و سایر پرسنل کادر درمانی در کنار خدمات رسانی به بیماران بخش کرونا، در بخش های دیگر نیز در حال ارائه خدمت به مراجعه کنندگان هستند.

دهقان با تأکید بر اهمیت توجه به شرایط کارکنان شاغل در مناطق عملیاتی، افزود:  تیم بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز آمادگی کامل دارد تا با حضور در محل سایت ها و تأسیسات عملیاتی نسبت به انجام نمونه گیری و ارائه خدمات پزشکی اقدام کند.

تأمین اقلام بهداشتی، تخصیص بودجه برای خرید مواد ضدعفونی کننده، اختصاص کانکس به مناطق عملیاتی به منظور رعایت فاصله اجتماعی در محل های استراحت کارکنان، منع برگزاری هرگونه مراسم در بین خانواده های کارکنان، لزوم کنترل ورود کارکنان به مناطق عملیاتی و اطمینان از سلامت آنها و ضدعفونی کردن مستمر اماکن اداری از جمله مواردی بود که در این نشست، از سوی مدیران عامل شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب به منظور پیشگیری و کنترل این بیماری پیشنهاد و مطرح شد.

1/21521

منبع: روابط عمومی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید