پنجشنبه 1 آبان 1399   19:16:23
14:361399/6/26
ساخت تجهیز کاربردی در شرکت پایانه‌های نفتی

یک نمونه تجهیز مرتبط با گوی‌های شناور با استفاده از توان متخصصان شرکت پایانه‌های نفتی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی بومی‌سازی شد و پس از انجام تست‌های لازم روی دو دستگاه گوی شناور پایانه میعانات گازی عسلویه نصب و عملیاتی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: استفاده از توانمندی‌های داخلی از اولویت‌های اصلی این شرکت است تا بر اساس آن در خرید تجهیزات خارجی بی‌نیاز شویم و واحدهای فنی و مهندسی این شرکت گام‌های مؤثری در خودکفایی تولید قطعات و تجهیزات موردنیاز شرکت برداشته‌اند و با این کارها صرفه‌جویی ارزی بالایی رقم خورده است.

وی افزود: در شرایط خاص کنونی و با توجه به اعمال تحریم، متخصصان شرکت پایانه‌های نفتی ایران با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی موفق شدند یکی از تجهیزات کاربردی با عنوان گوی شناور را طراحی و بومی‌سازی کنند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اظهار کرد: همه گوی‌های شناور که برای بارگیری سیالات  استفاده می‌شوند با توجه به ماهیت چرخشی در حین بارگیری و اتصال به کشتی دارای تنش‌های حرکتی روی خطوط جریانی هستند که این ارتعاش‌ها و تنش‌های ناشی از نوسانات فشار سیال و همچنین حرکت تجهیزات از سوی اتصال ارتجاعی (لرزه‌گیر) جذب و مهار می‌شود.

اسدروز تأکید کرد: تجهیز ساخته‌شده لرزه‌گیر (EXPANSION  JOINTS) به‌عنوان یک تجهیز تولید خارج و در انحصار یک شرکت آمریکایی است و با توجه به نبود امکان خرید، از سوی متخصصان شرکت پایانه‌های نفتی ایران و شرکت‌های داخلی طراحی و ساخته شد که با این کار گام‌های مؤثری در زمینه خودکفایی تولید قطعات و تجهیزات مورد نیاز پایانه‌های نفتی ایران برداشته شد و صرفه‌جویی ارزی بالایی حدود ۱۰ برابر قیمت کمتر نسبت به نمونه خارجی آن به همراه داشته است.

وی اظهار کرد: خرید از داخل افزون بر منافع مادی سبب کاهش زمان و هزینه‌های تأمین کالا، افزایش کیفیت قطعات ساخت داخل کشور، کاهش وابستگی به خارج از کشور، جلوگیری از خروج ارز و حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان کشور و همچنین استمرار و پایداری زنجیره ارزش نفت و گاز می‌شود که دستاورد آن حرکت به سمت خودکفایی و تولید قطعات یدکی حساس پرمصرف در داخل کشور خواهد شد.

2/30248

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران


کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران، ساخت داخل
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نوسازی خطوط لوله در پایانه نفتی خارک
  • 1399/7/30 چهارشنبه نوسازی خطوط لوله در پایانه نفتی خارک
    مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: خطوط لوله ورودی و خروجی تعدادی از مخازن پایانه نفتی خارک با توجه به قدمت و فرسودگی و عمر بالا، نیازمند تعویض و نوسازی تشخیص داده شد و این خطوط که حد فاصل مخازن ۱۶ تا ۱۸ و خط ورودی مخزن ۳۲ هستند با استفاده از توان داخلی شرکت و ماشین‌آلات و کالای موجود در انبارهای شرکت در حال تعویض است.
هشتمین نشست مدیریت شرایط اضطراری خارک برگزار شد
مانور مقابله با آتش‌سوزی مخازن ذخیره‌سازی در خارک برگزار شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید