چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400   09:30:17
11:041399/12/10
با حضور رییس‌جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانسطرح توسعه میدان نفتی آذر به بهره‌برداری رسمی می‌رسد

مراسم بهره برداری رسمی از طرح توسعه میدان نفتی مشترک آذر با هزینه‌ای بالغ بر 1.4 میلیارد یورو و ظرفیت تولید روزانه 65 هزار بشکه نفت خام، با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عملیات بهره برداری رسمی از میدان نفتی آذر به عنوان پیچیده ترین میدان مشترک نفتی، روز دوشنبه (11 اسفندماه 1399)، با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می شود.

با بهره برداری رسمی از این طرح، ظرفیت تولید روزانه از میدان نفتی مشترک آذر به 65 هزار بشکه در روز خواهد رسید. این در حالی است که تولید زودهنگام از این طرح در اسفند ماه 1395 و با هدف دستیابی به ظرفیت تولید نفت خام به میزان 30 هزار بشکه در روز انجام شده بود.

در اجرای این طرح، حفاری تمامی چاه ها (20 حلقه) با مجموع عمق 88 کیلومتر به انجام رسیده است.

بر اساس این گزارش، نخستین دكل در مهرماه سال 1391 در ميدان آذر مستقر و برپا شد؛ هزینه‌های اجرایی طرح توسعه میدان آذر، بالغ بر 1.4 میلیارد یورو برآورد می شود که بخش قابل توجهی از آن از طریق صندوق توسعه ملی و بخشی دیگر نیز از طریق شرکت اهداف و وام‌های بانکی تأمین شده است. سهم ساخت داخل در این پروژه بالغ بر 75 درصد و سهم سرمایه انسانی بومی 55 درصد بوده است.

تأمین منافع ملی، ایجاد فرصت اشتغال برای نیروهای بومی و رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها در منطقه ایلام، از شاخص‌های برجسته اجرای طرح توسعه میدان نفتی مشترک آذر به شمار می آید.

میدان نفتی آذر در بلوک اکتشافی اناران در استان ایلام (در جنوب غربی ایران و 25 کیلومتری شهرستان مهران) در مرز ایران و عراق واقع شده است.

4/31112
کلمات کليدي
میدان آذر
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
حدیثی از کاشفان میدان نفتی آذر
البدره با همکاری شرکت‌های خارجی توسعه یافت؛ آذر با توان ایرانی
دستاوردهای کسب شده در آذر برای توسعه میدان‌های مشابه راهگشا خواهد بود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید