جمعه 2 مهر 1400   12:03:24
12:311400/5/10
افزایش ظرفیت انتقال گاز در منطقه عملیاتی آغار و دالان

ظرفیت انتقال گاز منطقه عملیاتی آغار و دالان با راه‌اندازی خط لوله جدید و اجرای عملیات جداسازی خط لوله انتقال گاز چاه شماره ۱۲ دالان، ۲ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: با راه‌اندازی خط لوله جدید انتقال گاز چاه شماره ۱۲ دالان به طول ۷۶۰۰ متر (۷.۶ کیلومتر) و جداسازی آن از خط لوله خروجی گاز مرکز جمع‌آوری گاز شماره یک ناحیه دالان، ظرفیت انتقال گاز این منطقه افزایش یافت.

ابوالحسن محمدی افزود: گاز این چاه پیش از این با اتصال به خط لوله خروجی گاز از مرکز جمع‌آوری گاز شماره یک دالان به واحد نمزدایی گاز فراشبند ارسال می‌شد که با جداسازی این خط لوله ضمن جبران کاهش فشار، ظرفیت انتقال گاز نیز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به اهمیت تولید حداکثری گاز در فصل سرما، گفت: با انجام این اقدام اصلاحی، تولید حداکثری گاز در فصل زمستان با اطمینان بیشتر و بدون محدودیت فشار و دبی به تاسیسات تولید و انتقال گاز انجام می‌شود.

محمدی درباره عملیات اجرایی این اقدام اصلاحی نیز توضیح داد: خط لوله انتقال گاز این چاه، پیش از این به لوپ (چندراهه) خروجی مرکز جمع‌آوری گاز شماره یک دالان اتصال یافته و گاز تولیدی آن به واحد نم‌زدایی فراشبند انتقال می‌یافت که همین امر محدودیت دبی و فشار گاز خروجی این مرکز جمع‌آوری را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: همزمان با آغاز تعمیرات اساسی در منطقه عملیاتی آغار و دالان، عملیات جداسازی این خط لوله و راه‌اندازی خط لوله جدید نیز در دستور کار قرار گرفت و با کار شبانه‌روزی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ضمن جداسازی خط لوله، شیرهای کنترل و قطع اضطراری جریان گاز و سامانه‌های الکترونیکی ثبت و کنترل جریان گاز با راه‌اندازی سیستم برنامه‌ریز حافظه PLC جدید در شرایط کاملا ایمن به واحد نم‌زدایی فراشبند انتقال یافت.

منطقه عملیاتی آغار و دالان یکی از مناطق عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان‌های فراشبند، فیروزآباد و قیر و کارزین در استان فارس قرار دارد.

2/31926

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی


کلمات کليدي
منطقه عملیاتی آغار و دالان، انتقال گاز، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
کاهش ۷ درصدی مصرف انرژی در شرکت زاگرس جنوبی
پایان تعمیرات اساسی منطقه آغار و دالان
  • 1400/4/23 چهارشنبه پایان تعمیرات اساسی منطقه آغار و دالان
    تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی آغار و دالان با هدف افزایش ضریب اطمینان تجهیزات فرآیندی، صیانت از سرمایه‌های ملی و حفظ توان تولید گاز در زمستان با موفقیت پایان یافت.
بازنگری الزام‌های ایمنی پیمانکاران نفت و گاز زاگرس جنوبی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 1 مهر 1400 15:11:12
nioc