شنبه 1 آبان 1400   11:33:47
10:131400/6/10
چاه شماره ۷۵ خانگیران در مدار تولید قرار گرفت

چاه شماره ۷۵ منطقه عملیاتی خانگیران با ظرفیت تولید روزانه ۱.۳ میلیون مترمکعب و به‌منظور حفظ و نگهداشت سقف تولید گاز مورد نیاز منطقه شرق و شمال شرق عملیاتی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در آیین راه‌اندازی رسمی این چاه که با حضور نماینده مردم شهرستان سرخس در مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه، فرماندار و مسئولان محلی شهرستان سرخس برگزار شد، با اشاره به اهمیت تولید و بهره‌برداری از این چاه، به تشریح روند عملیاتی شدن آن پرداخت و گفت: نگهداشت سقف تولید گاز مورد نیاز منطقه شرق و شمال شرق ایجاب می‌کند چاه‌های جدیدی در مخزن گاز ترش مزدوران حفر و با نصب تأسیسات سرچاهی و خطوط لوله مورد نیاز به مجموعه چاه‌های تولیدی این مخزن اضافه شود.

محمدرضا سلطانی افزود: عملیات اجرایی نصب تأسیسات سرچاهی و خطوط لوله این چاه ازسوی مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام شد و شهریورماه امسال کار اجرایی تأسیسات سرچاهی و احداث خط لوله تولید و اتصال آن به مرکز جمع‌آوری شرقی به پایان رسید و این چاه با دبی تقریبی ۱.۳ میلیون مترمکعب در روز عملیاتی شد.

مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، درباره هزینه عملیات حفاری این چاه اظهار کرد: برای احداث تأسیسات و خطوط لوله چاه یادشده، حدود ۹ میلیون دلار و ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

سلطانی تصریح کرد: از نکات حائز اهمیت این پروژه تکیه به توان داخل و توجه خاص به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به خودکفایی بیشتر بوده است، به‌گونه‌ای که در تکمیل چاه یادشده بیشتر ادوات و تجهیزات رشته تکمیلی چاه، ساخت داخل است.

2/32061

منبع: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
خانگیران، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، تولید گاز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
سناریوهای جبرانی تولید گاز روی میز شرکت ملی نفت ایران
  • 1400/7/30 جمعه سناریوهای جبرانی تولید گاز روی میز شرکت ملی نفت ایران
    مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه برای اجرای طرح های توسعه ای نفت و گاز در دریا و خشکی 65 تا 89 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است، گفت: سناریوهای جبرانی برای تولید گاز طراحی شده است که اگر اجرایی نشود تا چند سال آینده به وارد کننده گاز تبدیل خواهیم شد.
توسعه میدان گازی جدید و تداوم ذخیره‌سازی گاز؛ دو اولویت راهبردی نفت و گاز شرق
۴.۵ میلیارد دلار سرمایه به توسعه بخش بالادست گاز در فارس اختصاص می‌یابد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 1 آبان 1400 11:33:33
nioc