سه‌شنبه 31 فروردین 1400   08:08:30
13:011399/12/4
تعمیر و نصب بازوی بارگیری اسکله شرقی پایانه خارک

بازوی بارگیری شماره یک پهلوگاه ۹ اسکله شرقی پایانه نفتی خارک پس از انجام تعمیرات اساسی با موفقیت نصب شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس غریبی، جانشین رئیس پایانه نفتی خارک گفت: بازوی بارگیری شماره یک پهلوگاه ۹ به‌منظور انجام تعمیرات اساسی و اصلاح سیستم حرکتی بخش برون تنه (Outboard) آن، پس از پیاده‌سازی به کارگاه خشکی انتقال یافت و اقدام‌ها برای دمونتاژ کامل و جداسازی قطعات انجام شد.

وی افزود: همه قطعات و اجزای بازوی بارگیری تمیزکاری شدند و پس از ارزیابی‌های لازم، قطعات مونتاژ شد. بر این اساس همه نشت‌بندها، ساچمه‌ها، شیلنگ‌های هیدرولیک، هیدروکوپلرها و تیوب استیل‌ها تعمیر یا تعویض شدند و متخصصان در اقدامی ابتکاری سیستم حرکتی بخش برون تنه را بهینه‌سازی و سیستم چرخ و زنجیر این بخش را حذف کردند.

جانشین رئیس پایانه نفتی خارک با بیان اینکه از مزیت‌های مهم اصلاح انجام‌شده افزایش کارآیی سیستم هیدرولیک و کاهش هزینه‌های تعمیراتی است، گفت: پس از انجام مونتاژ و به‌منظور حصول اطمینان از نبود نشتی در محل اتصالات چرخشی، بازوی بارگیری هیدورتست شد و در ادامه به محل پهلوگاه انتقال یافت و نصب شد.

به گفته وی، اجرای این پروژه با صرف ۳۱۵ نفر روز و با صرفه‌جویی حدود یک میلیارد تومان به‌دست کارکنان تعمیرات مکانیک پایانه نفتی خارک انجام شد و همه قطعات یدکی مصرفی برای انجام تعمیرات اساسی بازوهای بارگیری از طریق منابع داخلی تأمین شد.

2/31085

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران


کلمات کليدي
پایانه نفتی خارگ، خارک
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
ایجاد محدودیت‌ در تردد به جزیره خارک
  • 1399/12/3 یکشنبه ایجاد محدودیت‌ در تردد به جزیره خارک
    مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با توجه به شیوع موج چهارم ویروس کرونا در بعضی از استان‌های کشور و لزوم بررسی راه‌های مقابله با این ویروس جهش‌یافته، ورود مهمانان نوروزی به جزیره خارک ممنوع است.
بازدید مدیران سازمان بازرسی کل کشور از منطقه خارک
ارائه گزارش اقدام‎های توسعه‎ای شرکت نفت فلات قاره به کمیسیون انرژی مجلس
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید